Reklama
Domů » Žďársko » Areálem firmy ŽĎAS prošlo 1. května přes pět tisíc lidí

Areálem firmy ŽĎAS prošlo 1. května přes pět tisíc lidí

Den otevřených dveří akciové společnosti ŽĎAS, který se každoročně koná 1. května, předčil v letošním roce všechny předcházející ročníky. Areálem firmy prošlo letos 5 135 návštěvníků, což je absolutní historický rekord.


Foto: Archiv společnosti ŽĎAS

Organizátorům akce přálo krásné počasí a návštěvníky kromě tradičních ukázek výroby tentokrát přilákal i bohatý doprovodný program. V provozu metalurgie mohli zájemci obdivovat proces kování na kovacím lisu CKV 1800/2200 s manipulátorem nebo ukázky kalení oceli, na strojírnách měli příležitost prohlédnout si v chodu kosoúhlou rovnačku XRK 2-130, připravenou k následné demontáži a expedici k čínskému zákazníkovi.

Foto: Archiv společnosti ŽĎAS

Zajímavá byla i vzdálená vizualizace stroje v provozu na počítačovém monitoru prezentovaná programátory firmy ŽĎAS. Zájemci se také mohli podívat, jak se vyrábí nástroje pro automobilový průmysl v divizi Nástrojárny, kde navíc probíhaly ukázky provozu obráběcího centra Jobs nebo ražení pamětních mincí na ručním vřetenovém lisu. „Jsem moc rád, že se firma ŽĎAS mohla představit tak velkému počtu návštěvníků právě v době, kdy se jí daří získávat úspěšné zakázky a věnuje velké finanční prostředky do investic a rozvoje,“ uvedl místopředseda představenstva a generální ředitel Pavel Cesnek.

Foto: Archiv společnosti ŽĎAS

Především děti ocenily projížďky vlakem po areálu firmy a ukázky i projížďky automobily Kaipan, které smontovali žáci Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy ve Žďáru nad Sázavou a Střední průmyslové školy v Třebíči. S těmito školami firma ŽĎAS úzce spolupracuje a v areálu se prezentovaly svými vlastními informačními stánky.

Foto: Archiv společnosti ŽĎAS

Pro malé i větší děti byl jako vždy velkou atrakcí program a soutěže, které si pro ně připravili firemní hasiči, mnoho z nich si také s chutí zasoutěžilo s míčem pod vedením trenérů z fotbalového klubu SK Slavia Praha. K dispozici byly i skákací hrady, občerstvení a pro všechny návštěvníky byly připraveny drobné dárky, balónky nebo pamětní medaile odkazující k roku konání akce a zároveň ke 100. výročí založení Československé republiky.

Foto: Archiv společnosti ŽĎAS

Po celou dobu hrála návštěvníkům u hlavního vstupu živá hudba a v pravé poledne proběhlo na pódiu losování o ceny. Nejprve byli vylosováni malí vítězové soutěže v malování, poté generální ředitel Pavel Cesnek vylosoval výherce hlavní soutěže o hodnotné ceny. Do tohoto slosování byli zařazeni ti, kteří správně odpověděli alespoň na dvě ze čtyř soutěžních otázek vztahujících se k zařízení firmy, které si mohli návštěvníci podrobně prohlédnout.



Doporučujeme
Reklama
Reklama

© 2015 HIT magazín | GraphicPrint - tvorba a optimalizace www stránek