Reklama
Domů » Vysočina » Během nadcházejícího víkendu policisté dohlédnou na řidiče a od pondělí 3. září také na školáky

Během nadcházejícího víkendu policisté dohlédnou na řidiče a od pondělí 3. září také na školáky

Poslední prázdninové dny policisté v celém našem kraji očekávají zvýšený silniční provoz, s nímž souvisí riziko možného nárůstu dopravních nehod. Jak už to bývá zvykem, také v letošním roce se budou řidiči a chodci potkávat mnohem častěji s policejními hlídkami. A to hlavně po celý nadcházející víkend a poté i začátkem příštího týdne, kdy školákům začíná nový školní rok.


Tradiční dopravně bezpečnostní akce „Zebra se za Tebe nerozhlédne“ potrvá celý první školní týden. Foto: Policie ČR

Vysočinští policisté připravili kromě zvýšeného dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu na nadcházející víkend také mimořádnou dopravně bezpečnostní akci, která bude mít především preventivní charakter. Policisté se při ní zaměří zejména na kontrolu dodržování nejvyšší povolené rychlosti, a to na dálnici D1, ale také na silnicích nižších tříd. Budou kontrolovat, jestli řidiči neusedli za volant pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek a zdali dodržují veškerá pravidla silničního provozu.

„Zaměříme se také na kontrolu, zdali jsou převážené děti ve vozidlech řádně upevněné v dětských autosedačkách, zda sami řidič a jejich spolujezdci používají bezpečnostní pásy a mají svá vozidla v řádném technickém stavu. Do akce se zapojí také vrtulník Letecké služby Policie ČR,“ podotýká krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Foto: Policie ČR

A co policisté radí? Řidiči by se měli vydávat na cesty při návratu do svých domovů řádně odpočatí, v dobré psychické náladě a pohodě. Zbytečná nervozita za volantem, spěch, nebezpečné předjíždění, rychlá jízda a v neposlední řadě také únava jsou prvotními příčinami zcela zbytečných dopravních nehod. „O víkendu se uskuteční také preventivní akce s názvem „Nepozornost zabíjí“. Jde o kampaň, která si klade za cíl primárně upozornit na to, že používání mobilního telefonu za volantem může mít fatální následky. Používání mobilního telefonu během jízdy je velmi častým přestupkem a viníkem mnoha dopravních nehod. Hlavním cílem je změna chování řidičů,“ říká Čírtková.

Se začátkem nového školního roku proběhne v našem kraji v průběhu prvního zářijového týdne rovněž tradiční dopravně bezpečnostní akce „Zebra se za Tebe nerozhlédne“. Tato akce potrvá po celý týden. Jednou z důležitých priorit policistů na Vysočině je docílit větší bezpečnosti chodců v silničním provozu, a proto se policisté zaměří zejména na malé chodce.

Foto: Policie ČR

„První týden nového školního roku bude pro mnoho dětí velice náročný. Po dvouměsíčních prázdninách budou mít mnoho zážitků a tak jejich pohyb na přechodech pro chodce nebo po chodnících může být neopatrný, chaotický a nebezpečný. Nadcházející pondělí půjdou do školy poprvé i prvňáčci, kteří se silničním provozem a s bezpečným chováním při cestě do školy a ze školy nemají žádné zkušenosti,“ popisuje krajská policejní mluvčí. Policisté budou proto dohlížet na bezpečné přecházení dětí po přechodech pro chodce zejména v blízkosti škol v rámci celého Kraje Vysočina.

„Výkon služby zaměříme v tyto dny na základě naší místní znalosti do míst v blízkosti školních a předškolních zařízení, tedy do míst s vysokou intenzitou silničního provozu, zvýšeným pohybem chodců a na dopravně riziková místa, kde v minulosti docházelo ke zvýšenému počtu dopravních nehod,“ doplňuje  vedoucí odboru služby krajské dopravní policie Jan Kostečka.Doporučujeme
Reklama
Reklama

© 2015 HIT magazín | GraphicPrint - tvorba a optimalizace www stránek