Reklama
Domů » Od sousedů » Den mozku a týden trénování paměti neopomenou v Třebíči

Den mozku a týden trénování paměti neopomenou v Třebíči

Nezáleží na tom, kolik vám je let. Mozek se dá trénovat v každém věku. To je hlavní sdělení Dne mozku, který připadá na 11. března. Od pondělí 14. března pak začíná Národní týden trénování paměti.

Třebíč čekají rovnou tři přednášky a tréninky. V pátek 11. března od 13 do 18 hodin si budou zájemci moci vyzkoušet nejmodernější přístroje na trénink mozku, a to v neurolaboratoři Brain2win v ulici L. Pokorného 24/28. V úterý 15. března v 17 a v sobotu 19. března v 10 hodin se v Informačním centrum pro mládež (na třebíčském vlakovém nádraží) uskuteční přednášky s praktickým tréninkem paměti. Povede je psycholog Zdeněk Krpoun a trenérka mozku Eva Fruhwirtová.

den mozku v třebíčiV rámci Národního týdne trénování paměti se pak po celé republice budou konat desítky přednášek. „Vše, co děláme, vzniká v hlavě. Naše nápady, představy, ale i předsudky a domněnky. Hlava je dokonce tak mocná, že může za naši trému, stres a podrážděnost. Ale také umí vytvářet rakety, které létají do vesmíru. Lidé se naučili ovládat stroje a dokonce měnit přírodu, podceňují však to nejdůležitější – svůj mozek,“ zamýšlí se trenérka paměti Brain2win Eva Fruhwirtová. Jak dodává, Den mozku i týden trénování paměti má lidem připomenout, že mentální kondice je základem pro spokojený život.

Dopřejte mozku trénink

Mozek doslova potřebuje trénink. A je na něj připravený, ať jsme jakkoli staří. Paměť, koncentrace, prostorová představivost, rychlost přenášení informací, řešení problémů, logické uvažování, verbální vyjadřování, relaxace – to vše se dá procvičovat. „Mozek je jako sval, když ho posilujete, můžete se na něj spolehnout,“ potvrzuje trenérka Fruhwirtová.

Aktuální vědecké studie potvrzují, že mozek lze trénovat stejně jako tělo. Už dávno neplatí, že se musíme smířit s tím, jak nám během života odumírají miliony mozkových buněk a my s tím nic nenaděláme. Mozek je neuroplastický, neurony lze obnovovat a vytvářet mezi nimi nové a trvalé spoje. Tréninkem mozku může každý zvýšit kvalitu svého života a udržet kognitivní schopnosti, které v průběhu života ztrácíme. „Zlepšení funkce mozku ovlivňuje nejen inteligenční kvocient, ale také emoční a sociální inteligenci. Trénink je vhodný pro každého, ať už se jedná o dítě, dospělého nebo seniora. Vše, co v životě děláme a co se učíme, ovlivňuje nervové propojení mozku,“ vysvětluje psycholog Brain2win Zdeněk Krpoun.

Nová pobočka Brain2win v hlavním městě

V Třebíči vzniklo centrum trénování mozku v roce 2013 jako pobočka první české neurolaboratoře v Hradci Králové. V letošním roce s příchodem psychologa Zdeňka Krpouna rozšiřuje své služby. V březnu Brain2win otevírá další pobočku v Praze v Centru Petra Havlíčka, výživového specialisty.

Seznam přednášek a tréninků Národního týdne trénování paměti naleznete na http://bit.ly/1ODHWRY.Doporučujeme
Reklama
Reklama

© 2015 HIT magazín | GraphicPrint - tvorba a optimalizace www stránek