Reklama
Domů » Vaše prezentace » Domovem pro seniory provoněly jitrnice a prošel jím průvod masopustních masek

Domovem pro seniory provoněly jitrnice a prošel jím průvod masopustních masek

V Domově pro seniory ve Velkém Meziříčí se v posledním lednovém týdnu konala tradiční zabijačka. Přípravy probíhaly už od časného rána, kdy se zatopilo v zahrádce pod kotli. Muži se pak pustili do bourání masa za bedlivého dohledu obyvatelek domova. Odpoledne už se ochutnávaly teplé škvarky či vařený ovar, dobroty se zapíjely točeným pivem, plnily se jitrnice, jelita a tlačenka. Hladký průběh zajišťovali nejen pracovníci domova – kuchař a řezník v jedné osobě, údržbáři a pracovnice terapií, ale i děvčata z Výchovného ústavu ve Velkém Meziříčí. Pozvání na zabijačku přijal i jeden ze zastupitelů Velkého Meziříčí Vít Ráček, který ji finančně podpořil.

Foto: Archiv Domova pro seniory Velké Meziříčí

„Naši tlačenku ocenili i zástupci zřizovatele, hejtman kraje Jiří Běhounek a jeho náměstci Vladimír Novotný a Pavel Franěk. Těm jsme na jedno z pracovních jednání na krajský úřad v Jihlavě v rámci dobrých sousedských vztahů doručili malou ochutnávku,“ prozradil ředitel domova Vítězslav Schrek.

Foto: Archiv Domova pro seniory Velké Meziříčí

O týden později, ve středu 7. února, velkomeziříčským domovem pro seniory procházel masopustní průvod masek. I zde významnou roli sehrála děvčata z Výchovného ústavu, která se na průvod velmi zodpovědně připravila a vyzdobila. K dokreslení správné atmosféry nesměla chybět pořádná muzika, o kterou se postaral harmonikář Václav Švihálek. Cestou se nabízela ochutnávka z nedávné domácí zabijačky a božích milostí, které pekly dívky z VÚ. Do masopustního veselí se obyvatelé s radostí zapojovali, řada z nich měla excelentní kostýmy. Průvod tak byl velmi pestrý a vykouzlil mnoho úsměvů na tváři.

„Masopustní průvod v domově je rok od roku hezčí. Masek se opravdu sešlo hodně, ani já jsem neodolala a alespoň na chvíli se též přestrojila. Díky krásné muzice jsem si mohla i zatančit a o to to byl krásnější zážitek,“ komentovala jedna z aktivních obyvatelek domova.Doporučujeme
Reklama
Reklama

© 2015 HIT magazín | GraphicPrint - tvorba a optimalizace www stránek