Reklama
Domů » Tipy pro volnou chvíli » Festivalové léto je v plném proudu: Zanedlouho startuje také Festival Benátská 2017

Festivalové léto je v plném proudu: Zanedlouho startuje také Festival Benátská 2017

Letošní ročník festivalu Benátská!, který se uskuteční od 27. do 30. července ve sportovním areálu v libereckém Vesci, nabídne vystoupení Dana Bárty s jeho bývalou skupinou Alice. Příznivci české hudební scény mohou zažít také koncert Jasné páky s Davidem Kollerem, vidět na jednom pódiu Marka Ztraceného s Martou Jandovou nebo být svědky pyrotechnické show Rybiček 48.


Foto: Benatska.cz

Vystoupení Jasné páky na Benátské! bude pravděpodobně jejím jediným koncertem v letošním roce. Legendární skupina se teď na pódiích objevuje jen výjimečně. „Neplánujeme žádnou speciální estrádu, chceme si to prostě užít,” uvedl frontman Michal Ambrož. “V Liberci zahrajeme písně, které poprvé zazněly před pětatřiceti lety, a skladby z naší Černé desky,” dodal. V aktuální sestavě se vedle něj představí David Koller, Petr Váša, Marek Minárik, Michal Pelant, Radovan Jelínek a zpěvačky Pája Táboříková a Magdaléna Krištofeková.

Alice se svým bývalým zpěvákem Danem Bártou vystupuje na festivalech pouze jednou ročně a v roce 2017 jejich výběr padl právě na Benátskou! “Muzikanti jsou rozehraní z klubového comebackového turné, takže se posluchači mají nač těšit. Kapela slíbila, že přiveze největší hity, včetně A to tě trochu bolí, Ani náhodou či Ráj se mnou nehledej,” sdělil ředitel festivalu Pavel Mikez.

Ve čtvrtek se můžete těšit na již tradiční Večírek pro nedočkavé, který se ponese ve slovenském duchu. Vystoupí kapely Horkýže Slíže, Inekafe, Zoči Voči, zpěvák Peter Nagy s Indigem nebo Vašo Patejdl. Od čtvrtka můžete také zavítat i do Stanu Rádia Impuls, kde vás čekají vystoupení kapel Wohnout, E!E, Těla nebo Five O´clock Tea!


V pátek nás čeká na hlavní scéně headliner Pavol Habera s Teamem, dále například Mig 21, Michal Hrůza, Marek Ztracený společně s Martou Jandovou nebo Dan Bárta se skupinou Alice a další. Druhou stage obsadí rockový line-up v čele s legendární kapelou Kreyson nebo Jasná Páka s Davidem Kollerem. Ve Stanu Rádia Impuls vystoupí například zpěvačka Debbi nebo kapela UDG.
Sobotní program přinese dalšího headlinera v podobě legendární britské kapely Status Quo! Mezi další interprety, na které se můžete tešit na hlavní scéně patří  skupina Čechomor, No Name, Jelen, zpěvačka Lenny, Jaroslav Uhlíř nebo Rybičky 48 a další. Sobotní večer poté zakončí na hlavní stagei skupina Walda Gang!
Sobotní program druhé stage bude opět zaměřen na mladší publikum a vystoupí tak například rapper Marpo s Troublegangem, Paulie Garand, Lipo, Jakub Děkan a Band nebo skupina Mirai. Program Stan Rádia Impuls rozproudí kapela Lokomotiva nebo O5 a Radeček.Doporučujeme
Reklama
Reklama

© 2015 HIT magazín | GraphicPrint - tvorba a optimalizace www stránek