Reklama
Domů » Uncategorized » Hazard je dnes dostupný přímo z gauče, upozorňuje vedoucí žďárské Adiktologické ambulance Josef Soukal

Hazard je dnes dostupný přímo z gauče, upozorňuje vedoucí žďárské Adiktologické ambulance Josef Soukal

S nástupem informačních technologií se hazard zásadně proměnil. Doménou hazardu již nejsou křiklavé automaty v hernách. Sázení je nyní daleko dostupnější, a tím i nebezpečnější. Stačí jen telefon a přístup k platební kartě. A pak už je jedno, zda jde o sázení na sport, poker či zvyšování dovedností v on-line hře. Své o tom vědí v Adiktologické ambulanci Kolping, která lidem s obtížemi se závislostí pomáhá.


Foto: Pixabay

„Již delší dobu se rozvíjí byznys se sázkami na sportovní utkání, kdy je možné si vsadit nejen na výsledek utkání, ale i na řadu dalších parametrů. A to přímo v průběhu zápasu, kdy je možné uskutečnit nespočet sázek,“ vysvětluje vedoucí Adiktologické ambulance ve Žďáře nad Sázavou Josef Soukal. „Člověka tak sázení daleko víc pohlcuje, věnuje mu více času a má našlápnuto nejen k závislosti, ale také k velkým finančním problémům. A ty bohužel často silně zasahují i jeho blízké,“ doplňuje Soukal.

A lákadel je přitom velké množství. Řada lidí se dostává do problémů díky elektronické či klasické ruletě nebo oblíbenému pokeru. S vidinou zisku lidé také zkoušejí loterie, losy či některé druhy automatů. „Následné negativní dopady jsou často fatální: pošramocené vztahy v rodinách a vztazích, obtíže v zaměstnání, narušení duševního zdraví a finanční ztráty,“ uvádí adiktoložka Veronika Svobodová, která terapeuticky s lidmi se závislostní problematikou v Adiktologické ambulanci pracuje.

„Ze zkušeností víme, že člověku, který chce svoji nepříjemnou situaci řešit, je využití adiktologické ambulance užitečné. Pomoc spočívá v terapeutické práci jednou týdně, a to po období, které je pro klienta užitečné. Snažíme se společně podívat na příčiny závislostního chování, neřešíme jen důsledky. Proto je změna u klientů trvalejší,“ uvádí terapeutka Kateřina Koktavá.

Služby Adiktologické ambulance Kolping jsou bezplatné a dostupné ve Žďáře nad Sázavou a v Bystřici nad Pernštejnem. Ambulance je určena nejen pro řešení hazardu, ale i všech dalších závislostí, například na alkoholu, lécích, tabáku.

 Doporučujeme
Reklama
Reklama

© 2015 HIT magazín | GraphicPrint - tvorba a optimalizace www stránek