Reklama
Domů » Kultura » Jitka Asterová: Účinkování v muzikálech je pro mě příjemné zpestření

Jitka Asterová: Účinkování v muzikálech je pro mě příjemné zpestření

Jitku Asterovou určitě znáte jako moderátorku a herečku. Ale věděli jste, že účinkuje také v muzikálech? V průběhu letošního července a srpna jste ji mohli vidět na prknech pražského Divadla Hybernia třeba v letní verzi muzikálu Mamma Mia, kde hraje roli temperamentní knihovnice Rossie. I když Jitka Asterová prošla řadou muzikálů, nepřestává se divit tomu, že jí publikum jako nezpěvačce tleská za to, jak na jevišti zpívá.


Foto: Archiv Jitky Asterové

Jak jste prožila letošní léto? Odpočívala jste, nebo jste si udělala čas i na práci?

Letošní léto mám částečně pracovní. Točila jsem seriál VIP vraždy, hraji v muzikálu Mamma Mia a také se objevuji na letní scéně ve hře Monology vaginy.

Známe vás hlavně jako herečku a moderátorku. Od 13. července jsme vás mohli vidět právě i na prknech pražského Divadla Hybernia, kde vystupujete v letní verzi muzikálu Mamma Mia. Toužila jste si už dřív zahrát taky v muzikálu?

Já už v několika muzikálech hrála. Šlo třeba o Pop festival na DAMU, Romové a Julie v divadle Rokoko nebo Starci na chmelu. Pak jsem měla trochu pauzu. Následně mi přišla nabídka na účinkování v muzikálu Mamma Mia a pak i na další muzikály. Na mě jako na nezpěvačku je toho docela dost.

Čím je profese muzikálové herečky náročná? Baví vás?

Účinkování  v muzikálech je pro mě příjemné zpestření. A to, že mi někdo tleská za to, jak zpívám, je pro mě stále nepochopitelné.

A co učitelka zpěvu? Využila jste během působení v muzikálu její služby?

Ano. Než jsem do muzikálu Mamma Mia šla, oslovila jsem učitelku zpěvu, abych odbourala svůj psychický blok ze zpívání. Nedokázala jsem si totiž představit, že budu stát na jevišti vedle profesionálních zpěvaček a zpívat. S tím málem, co umím, jsem se díky učitelce zpěvu naučila pracovat. Momentálně si už zpívání na jevišti opravdu užívám.

Koho v muzikálu Mamma Mia hrajete? Jak vám tato role sedí?

V muzikálu hraji postavu knihovnice Rossie, která je velmi temperamentní a vitální žena. Je také spisovatelkou, napsala dokonce kuchařku a je jí přes padesát let. Myslím, že bych v Mamma Mia nemohla hrát nikoho jiného. Takže mi tato role sedí.

A co konkrétně od ABBY v roli Rossie zpíváte?

V muzikálu zpívám píseň Dej mi šanci, ve které balím Billa, který je takový typický australský spisovatel.

Muzikál Mamma Mia je založený na písních skupiny ABBA. Co vy a ABBA? Vyrůstala jste na ní?

Vzpomínám si, jak jsem v osmnácti letech chodila na film o ABBĚ za školu a s kamarádkou jsme si na ně hrály. Já byla ta černovlasá. Nikdy by mě nenapadlo, že bych mohla jednu ze zpěvaček ABBY hrát a zpívat.

Jak se na roli v muzikálu kromě klasických zkoušek připravujete? Sportujete, abyste byla v dobré kondici?

Tak určitě… Teď v létě plavu a cvičím svou milovanou jógu.

Proč jste si oblíbila jógu? Kdo vás k ní vůbec přivedl?

Józe jsem se dlouho bránila, a když jsem s ní začínala, vůbec mě to nebavilo. Ale před pěti lety jsem jí naprosto podlehla díky mé kolegyni Báře Hrzánové, která mi dohodila jógové studio. Nakonec jsem zjistila, že mě jóga baví, časem mi začala dokonce jít a dnes jsem na ní závislá.

 

Medailonek Jitky Asterové

Známá česká herečka a moderátorka Jitka Asterová se narodila 7. prosince 1959 v Praze.  V dětství se velmi intenzivně věnovala gymnastice a hlavně krasobruslení, nicméně později ji zlákala herecká múza. Po absolvovaní DAMU (1985) hostovala v Činoherním klubu v Praze, v Hudebním divadle v Karlíně a v Divadle Ungelt v Praze. Představuje typ dynamické, všestranné herečky s výrazným komediálním talentem. Ve filmu jsme ji mohli poprvé postřehnout v menší roli v komedii Hop a je tu lidoop (1977), a přesto, že hrála v téměř 40 filmech, většinou šlo o úlohy menší – Samorost (1983), Vesničko má, středisková (1985), Černá punčocha (1987), Chlapci a chlapi (1988), Trhala fialky dynamitem (1992) nebo Hotel Herbich (1999). Výraznější role si zahrála ve filmech Čas sluhů (1989) nebo Čas dluhů (1998). Působila také devět let v rádiu Frekvence 1, kde moderovala pořad Sexy život. S podnikatelem Tomášem Linhartem má 2 děti, dceru Annu Linhartovou a o 6 let mladšího syna Adama Linharta.Doporučujeme
Reklama
Reklama

© 2015 HIT magazín | GraphicPrint - tvorba a optimalizace www stránek