Reklama
Domů » Kultura » Kamila Nývltová: Nikdo nevíme, co nás čeká další den

Kamila Nývltová: Nikdo nevíme, co nás čeká další den

Mladá česká zpěvačka Kamila Nývltová v současnosti září v muzikálech na pražských divadelních scénách. Kromě toho vydala už tři autorská alba, z nichž některé písně otextovala Petra Glosr Cvrkalová z Nedvědice. Ta je ředitelkou Nadačního fondu Vrba, který podává pomocnou ruku ovdovělým rodinám. A Kamila Nývltová je jednou ze známých osobností, která tuto nadaci podporuje.


Co děláte, když máte volno? Kde nejraději trávíte svůj volný čas?

Nejraději to mám doma v Krkonoších u mých rodičů. Pomáhala jsem jim skoro celé léto na baráčku a užívala si zaslouženého klidu. Mám to tam moc ráda, jsem tam obklopená lidmi, které mám ráda a se kterými ráda trávím volný čas.

Nyní se už určitě naplno věnujete práci… V jakých muzikálech vás můžeme právě vidět?

Teď aktuálně hraji v Draculovi, Angelice a Kleopatře.

A kterou muzikálovou roli jste si oblíbila nejvíc?

Nejvíc jsem se zamilovala do muzikálu Aida, kde jsem hrála právě hlavní roli Aidy. Troufám si říci, že to byla moje životni role, a doufám, že se jednou zase vrátí.

Čemu dalšímu se po pracovní stránce ještě věnujete?

Mám za sebou křest svého nového kalendáře, který se fotil v květnu v Egyptě. Ale především pracuji na svých sólových písních, které mi píše můj kolega Pepa Vojtek, který se zároveň stal mým producentem. Příští rok představím novou Kamilu a vyjedu na fesťáky.

Coby sólová zpěvačka máte na kontě už tři sólová alba. Některé písně vám otextovala také Petra Glosr Cvrkalová z Nedvědice. Jak jste se vůbec ke spolupráci s Petrou dostala?

Tak Petru jsem znala už déle, protože byla hodně spojována s texty Evy Farné. Když jsem chystala své druhé CD, tak jsem ji oslovila na napsání textů k nějakým písním a ono to hned vyšlo. Péťa je pro mě typ textaře, který umí psát texty, které mají duši a nad kterými se člověk musí zamyslet. A to já mám ráda a je to pro moji tvorbu hodně důležité!

Co vy a dobročinné projekty?

Podporuji projekty, které mají smysl a které opravdu pomáhají druhým lidem. To je to podstatné a také to, jestli to lidi dělají pro peníze, anebo proto, že se osobně setkali s nějakým problémem a nějakou část do toho projektu vložili ze své vlastní zkušenosti.

Vaše textařka Petra Glosr Cvrkalová je mimo jiné ředitelkou nadačního fondu Vrba, který pomáhá ovdovělým rodinám. Myslíte si, že je třeba ovdovělé rodiny v naší společnosti více podporovat?

To si pište, že ano! Nikdo nevíme, co nás čeká další den a co se může v tomhle až někdy zvláštním světě stát. A když jeden z rodičů zůstane sám s dětmi a má se o ně postarat, může to být někdy opravdu hodně těžké, když kolem sebe nemáte jinou rodinu, nebo známé, kteří vám pomůžou.

Znáte někoho, kdo se do této tíživé životní situace dostal?

Znám právě Péťu, ona to všechno zvládla a teď už je šťastná a spokojená, ale pak jsou jiné ženy, které takové štěstí nemají.

Věnujete se i dalším dobročinným aktivitám?

Teď aktuálně ne, ale když přijde nějaká nabídka na spolupráci, moc ráda se zapojím, když v tom vidím smysl.

Jaké je vaše životní krédo?

Chovej se ke druhým tak, jak by sis přál, aby se oni chovali k tobě. Směj se na svět a on se bude smát na tebe.

 

Medailonek Kamily Nývltové

Mladá česká zpěvačka s jedinečným hlasovým projevem, sólistka Hudebního divadla Karlín, divadla Broadway a divadla Hybernia, Kamila Nývltová se narodila 28. června 1989 v Trutnově.

Zahrála si hlavní role v muzikálech Aida, Kleopatra, Dracula, Angelika a v pohádkové hudební komedii Sněhurka a sedm závodníků. Dále ztvárnila vedlejší role v muzikálu Quasimodo, Kat Mydlář, a Mata Hari. Též účinkovala v multižánrovém představení Lidoskop.

Kamila má na svém kontě tři sólová CD (Kamila Nývltová, Vánoční dárek a Moje lásky). Spolupracuje a vystupuje s řadou svých pěveckých kolegů – Marianem Vojtkem, Danielem Hůlkou, Václavem Noidem Bártou, Josefem Vojtkem, Josefem Vágnerem nebo celosvětově uznávaným gospelovým zpěvákem Mano Ezohem.

Kamila je hrdou patronkou pěvecké soutěže pro začínající zpěváky s mezinárodní účastí Česko zpívá. 31. října 2017 pokřtila svůj první exkluzivní Kalendář Kamila Nývltová 2018 s fashion fotografiemi z Egypta.

 

Text: Alena KlimkováDoporučujeme
Reklama
Reklama

© 2015 HIT magazín | GraphicPrint - tvorba a optimalizace www stránek