Reklama
Domů » Vysočina » Krajští policisté startují sérii dopravně bezpečnostních akcí, chtějí snížit počet dopravních nehod

Krajští policisté startují sérii dopravně bezpečnostních akcí, chtějí snížit počet dopravních nehod

Krajští policisté v pátek 22. června a o víkendu 23. a 24. června kontrolují na silnicích Vysočiny všechny účastníky silničního provozu. Zaměřují se především na nekázeň řidičů osobních a nákladních automobilů, motocyklistů, cyklistů i chodců, čímž chtějí snížit počet dopravních nehod na silnicích Vysočiny. Dopravně bezpečnostní akce budou pokračovat po celé letní prázdniny.


Foto: Pixabay.com

„Období konce června a poté začátek letních prázdnin s sebou totiž tradičně přináší z pohledu bezpečnosti a plynulosti silničního provozu celou řadu specifik. Proto dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu se zaměřením na všechny skupiny účastníků bude jednou z hlavních priorit policie v našem kraji nejen na samotném začátku prázdnin, ale bude trvat pro celé dva prázdninové měsíce,“ uvádí Jan Kostečka, vedoucí krajské dopravní policie.

Řidiči osobních i nákladních automobilů, motocyklisté, cyklisté i chodci musí po celé prázdniny počítat s tím, že se s policejními hlídkami setkají nejen na dálnici D1 a silnicích I. tříd, ale také na silnicích nižších tříd, a to zejména v lokalitách, kde se nacházejí turistické a chatové oblasti, ale také na dalších místech na území celého kraje.

„Pozornost zaměříme také na chodce a cyklisty, a to nejen při dopravně bezpečnostních akcích, ale také v rámci běžného výkonu služby,“ podotýká krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

V Kraji Vysočina došlo loni během dvouměsíčních prázdnin celkem k 840 dopravním nehodám. Na krajských silnicích zemřelo šest osob,  37 jich bylo zraněno těžce a 366 lehce . Přítomnost alkoholu byla zjištěna u 37 účastníků, v jednom případě policisté při vyšetřování nehody zjistili, že řidič je pod vlivem omamných a psychotropních látek. Výše hmotné škody způsobené při prázdninových nehodách roku 2017 byla vyčíslena na 51 805 000 korun. Nejčastější příčinou dopravních nehod byl nesprávný způsob jízdy, nepřiměřená rychlost a nedání přednosti v jízdě.Doporučujeme
Reklama
Reklama

© 2015 HIT magazín | GraphicPrint - tvorba a optimalizace www stránek