Reklama
Domů » Žďársko » Na žďárské obchodce si žáci základních škol už druhým rokem užili zážitkové odpoledne

Na žďárské obchodce si žáci základních škol už druhým rokem užili zážitkové odpoledne

Již od loňského školního roku dáváme žákům základních škol možnost vyzkoušet si na vlastní kůži různé odborné dovednosti, které u nás vyučujeme. Nabízíme tak pomoc s volbou vhodné profesní orientace. Cílem je, aby žáci poznali zákulisí, dovedli si lépe představit požadavky, náročnost a realitu různých profesí a činností. Jejich průvodci jsou naši vlastní žáci učebních či studijních oborů, kteří příchozím přímo pomáhají se zvolenou činností. Pedagog jen přihlíží a zasahuje pouze v případě potřeby.


Foto: Střední škola obchodní a služeb SČMSD, Žďár nad Sázavou

V letošním roce u nás zážitkové odpoledne proběhlo 14. listopadu. Několik desítek účastníků si ověřilo svoje schopnosti a mohli svoji představu srovnat s realitou. A jak celé odpoledne probíhalo?

Zájemci sobě, kamarádům či rodičům míchali osvěžující nápoje, vytvořili malý zákusek či uvařili dobrou kávu. Rušno bylo v kadeřnickém, kosmetickém a masérském salónu. Řada maminek a kamarádek opouštěla školu s vyfoukaným účesem, namasírovanými zády, manikúrou či s jemnýma rukama z parafínového zábalu. Na pracovištích interiérových tvůrců žáci učebních oborů pomáhali pomůckami i radami s výrobou drobných dárků a ozdob.

Studenti obchodní akademie se v letošním roce zapojili do reálného podnikání v rámci Baťova vzdělávacího systému JA CZECH a nabízeli svoje vlastní výrobky a služby skutečným zákazníkům. Pro všechny to byla cenná zkušenost. Workshop se letos opravdu vydařil.

Text: Jana Rudelová, Střední škola obchodní a služeb SČMSD, Žďár nad SázavouDoporučujeme
Reklama
Reklama

© 2015 HIT magazín | GraphicPrint - tvorba a optimalizace www stránek