Reklama
Domů » Novoměstsko » Novoměstská nemocnice si pro veřejnost připravila další Den zdraví

Novoměstská nemocnice si pro veřejnost připravila další Den zdraví

Podzimní Den zdraví v novoměstské nemocnici tentokrát pomůže s odvykáním kouření. Pro veřejnost budou připraveny také různé preventivní programy, jako je měření tlaku, BMI, samovyšetření prsu nebo měření vnitřního očního tlaku jak prevence zeleného zákalu. Představí se také činnost Domácího hospice Vysočina.


Den zdraví připravuje Nemocnice Nové Město na Moravě ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem. „V pátek 13. října od 9 do 14 hodin se v centrálním chirurgickém pavilonu chceme zaměřit především na problematiku kouření, odvykání závislosti a rizikům spojeným s kouřením,“ sdělil tiskový mlvčí nemocnice Petr Hladík.

O tom, jak zvládnout omezení cigaret bude přednášet MUDr. Irena Zimenová ze Státního zdravotního ústavu. Činnost Domácího hospice Vysočina, který v novoměstské nemocnici provozuje rodinné pokoje určené umírajícím lidem a jejich blízkým, představí Vojtěch Zikmund. Další přednášky budou zaměřeny na prevenci infekčních onemocnění, zejména chřipky, a dozvíte se také, co všechno můžete vyčíst z obalů potravin.

Místo a čas:

Vstupní vestibul chirurgického pavilonu novoměstské nemocnice

Pátek 13. října 2017

9:00 – 14:00

Přednášky:

10:00 Domácí hospic Vysočina, Vojtěch Zikmund

11:00 Odvykání kouření – MUDr. Irena Zimenová

12:00 Prevence infekčních onemocnění – MUDr. Irena Zimenová

13:00 Jak číst obaly potravin – MUDr. Irena Zimenová

Doprovodný program

Měření tlaku, měření BMI, maketa na samovyšetření prsu, maketa samovyšetření varlat, měření vnitřního očního tlaku, prevence zeleného zákalu.Doporučujeme
Reklama
Reklama

© 2015 HIT magazín | GraphicPrint - tvorba a optimalizace www stránek