Reklama
Domů » Vysočina » O velikonočním víkendu se policisté na Vysočině zaměřili na neukázněné řidiče

O velikonočním víkendu se policisté na Vysočině zaměřili na neukázněné řidiče

V rámci velikonoční dopravně bezpečnostní akce zkontrolovali policisté na silnicích Vysočiny celkem 2 419 vozidel. Při kontrolách zjistili 400 přestupků, z nichž 392 vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení. Osm zjištěných přestupků policisté zadokumentovali a předali je k vyřešení do správního řízení.


Celkem 109 přestupků se týkalo překročení nejvyšší povolené rychlosti, kdy ve 107 zjištěných případech policisté tyto přestupky vyřešili uložením pokuty v příkazním řízení a dva přestupky budou oznámeny k vyřešení do správního řízení. Ve třech případech policisté zjistili, že řidič usedl za volant po předchozím požití alkoholických nápojů. V jednom případě provedená dechová zkouška vykázala hladinu nad jedno promile alkoholu a řidič se tak dopustil přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V jednom případě měl kontrolovaný řidič pozitivní test na přítomnost jiných omamných a návykových látek.

Ve 43 případech policisté v rámci kontroly zjistili, že řidiči nebo spolujezdci nepoužili za jízdy bezpečnostní pásy nebo zádržné systémy. Kromě dvou případů těchto zjištěných přestupků, byly všechny zbývající přestupky (41) vyřešeny policisty na místě uložením pokuty v příkazním řízení. V 50 případech vyjeli řidiči na cestu s vozidlem, které bylo v nevyhovujícím technickém stavu. Sedm řidičů při silniční kontrole nepředložilo řidičský průkaz. Čtyři řidiči projížděli po dálnici D1 bez platné dálniční známky. Tyto přestupky policisté vyřešili uložením blokové pokuty v příkazním řízení. Ve třech případech řidiči nepředložili doklad o zákonném pojištění odpovědnosti při provozu kontrolovaného vozidla.

V rámci mimořádné dopravně bezpečnostní akce jsme se v průběhu celého uplynulého velikonočního víkendu zaměřili na chování řidičů na dálnici D1 a na silnicích všech tříd v našem kraji, a to především na těch úsecích komunikací, na nichž dochází nejčastěji k dopravním nehodám. Jednalo se o reakci na skutečnost, že stále častěji při dopravních nehodách i při běžných silničních kontrolách zjišťujeme, že řidiči usedají za volant pod vlivem alkoholu. Policejní hlídky byly v akci v průběhu dne i v průběhu noci.

V průběhu letošních Velikonoc, tedy od pátku 30. března do pondělí 2. dubna, policisté zadokumentovali v rámci celé Vysočiny celkem 23 dopravních nehod. Při velikonočních nehodách se deset osob lehce zranilo. Hmotná škoda se vyšplhala na 1 623 000 korun.Doporučujeme
Reklama
Reklama

© 2015 HIT magazín | GraphicPrint - tvorba a optimalizace www stránek