Reklama
Domů » Tipy pro volnou chvíli » Opuštění senioři čekají na splněná přání. Pomůže jim projekt Ježíškova vnoučata

Opuštění senioři čekají na splněná přání. Pomůže jim projekt Ježíškova vnoučata

V pondělí 13. listopadu zahájil Český rozhlas projekt Ježíškova vnoučata. Na internetové stránce www.jeziskovavnoucata.cz je volně přístupná databáze dárků a přání více než dvou tisíc opuštěných seniorů. Pokud chcete některého ze seniorů obdarovat, stačí se na webu zaregistrovat a začít plnit některá přání.  


Foto: irozhlas.cz

V současné době je do projektu Ježíškova vnoučata přihlášeno celkem 332 domovů a zařízení pro seniory napříč celou Českou republikou. Systém v tuto chvíli eviduje 2200 přání. „Babičkám a dědečkům z domovů pro seniory můžete udělat radost nejen o letošních Vánocích. Vyberte si přání, zarezervujte jej a splňte,“řekl šéfredaktor Zpravodajství a publicistiky Českého rozhlasu a vedoucí projektu Ježíškova vnoučata Martin Ondráček.

Projekt Ježíškova vnoučata doprovází nejen rozhlasová kampaň na všech stanicích Českého rozhlasu, ale i tři úplně nové televizní spoty, jež budou k vidění především facebookové stránce Ježíškova vnoučata.

„Velmi se těším, až si naši příznivci přečtou zveřejněná přání a sami se budou moci přesvědčit, jak se s přibývajícím věkem znovu vracíme do dětství v tom nejlepším slova smyslu. Jak nám opět stačí zdánlivá drobnost, aby nás třeba jen někdo poslouchal nebo si s námi četl,“ dodala redaktorka Českého rozhlasu Vysočina a zakladatelka projektu Ježíškova vnoučata Olga Štrejbarová.

Mezi přání seniorů patří například setkání s vysněnými idoly, nejrůznější dobroty, výlety a vidina dobrodružství.

Domovy pro seniory a další státní i nestátní zařízení, která se starají o osamělé lidi, se mohou do projektu zapojovat i nadále. Registrace je možná na mailu vnoucata@rozhlas.cz.

 Doporučujeme
Reklama
Reklama

© 2015 HIT magazín | GraphicPrint - tvorba a optimalizace www stránek