Reklama
Domů » Vysočina » Petr Hladík putoval na Říp 9 dnů: Na nové auto pro hospic vybral už 80 tisíc

Petr Hladík putoval na Říp 9 dnů: Na nové auto pro hospic vybral už 80 tisíc

Ředitel Domácího hospicu Vysočina Petr Hladík zahájil v sobotu 21. dubna z obce Studnice na Žďársku svou pouť na Říp, na vrcholu této hory stanul v neděli 29. dubna. Za devět dní ušel zhruba 280 tisíc metrů, překročil čtyři řeky a na závěr si vyslechl hlasy zvonů v rotundě sv. Jiří. Smyslem této pouti je zejména obměna vozového parku hospicu, lidé mohou projekt Auto pro hospic podpořit do 30. června.


Foto: Wikipedie

„První část svého úkolu jsem splnil na sto procent. Zdatně mě dotahují i dárci, kteří prostřednictvím mé výzvy na portálu darujme.cz, pokryli již téměř třicet procent částky potřebné na nákup nového auta pro Domácí hospic Vysočina. Všem ze srdce děkuji,“ uvedl Petr Hladík.

Smyslem pouti na Říp bylo získat peníze na obměnu vozového parku, ale dalším cílem byla propagace domácí hospicové péče. „Šedesát sedm procent lidí si přeje zemřít doma mezi svými blízkými, ale jenom malé části se toto poslední přání vyplní. Svojí cestou jsem chtěl dát lidem vědět, že po celé naší republice působí organizace, které nabízejí péči o umírající v domácím prostředí. A dokážou se postarat nejen o nemocného, ale jsou oporou i celé rodině,“ vysvětluje Petr Hladík.

Domácí hospic Vysočina působí prostřednictvím svých středisek v Novém Městě na Moravě, Jihlavě a ve Velkém Meziříčí po celém okrese Žďár nad Sázavou a Jihlava. Jeho posláním je všestranná podpora a pomoc vážně nemocným osobám v konečném stádiu nemoci a také rodinám a jednotlivcům, kteří se rozhodli pečovat o své blízké v domácím prostředí. Za svou práci získal v roce 2017 prestižní ocenění Neziskovka roku.

Tým hospicových pracovníků, složený z lékařů, zdravotních sester a sociálních pracovníků, poskytl v roce 2017 své služby 105 nemocným a jejich rodinám. Poptávka po službách mobilního hospice rok od roku roste v průměru o 25 procent. Z tohoto důvodu se vedení organizace rozhodlo rozšířit ošetřovatelský tým a s tím související dostupnost pracovníků ke klientům. V letošním roce chce proto rozšířit vozový park o další auta a vyměnit dvě stávající stará, technicky nevyhovující auta za nové.Doporučujeme
Reklama
Reklama

© 2015 HIT magazín | GraphicPrint - tvorba a optimalizace www stránek