Reklama
Domů » Sport » Plameny odstartovaly nový ročník na výtečnou

Plameny odstartovaly nový ročník na výtečnou

Jako velká voda si počínají v nové sezoně druhé ligy hokejisté Žďáru nad Sázavou. Svěřenci trenérského dua Michal Konečný – Radovan Biegl totiž v úvodních čtyřech kolech neztratili ani bod, navíc ve velkém stylu zvládli také obě tradiční krajská derby, s Havlíčkovým Brodem možná trochu se štěstím, v Moravských Budějovicích však triumfovali naprosto jednoznačně. „Zatím se zdá, že jsme se v létě dobře připravili,“ říká kormidelník Michal Konečný.


Foto: hokejzr.cz

S několika organizačními změnami zahájila v polovině září další ročník třetí nejvyšší hokejová soutěž v Česku. Tou nejpodstatnější je změna v počtu zápasů. V základní části jich na žďárské Plameny čeká 38, o dva více než v předešlém ročníku. Dvakrát doma a dvakrát venku se utkají s kluby ze “své“ skupiny Jih, o polovinu méně utkání pak na ně čeká v soubojích s mančafty z moravské skupiny Východ.

„Jsem přesvědčen o tom, že to bude znamenat zvýšení atraktivity soutěže. Pokud bychom měli hrát neustále dokola s pár kluby v dosavadní podobě, asi by to leckoho už přestalo bavit. Takhle se budeme moci poměřit s několika kvalitními celky z východní skupiny, což by mělo být přitažlivé také pro diváky ve Žďáře,“ vyslovil svůj názor na novinky lodivod Plamenů.

Jeho svěřencům v předchozí sezoně jen o fous unikla účast v baráži, když nedotáhli dobře rozehranou finálovou sérii play-off proti Jablonci nad Nisou. S podobnými ambicemi vyrazil Žďár také do této sezony.

„Naším cílem pro základní část je minimálně zopakovat loňské umístění (Plameny obsadily druhou příčku za vítězným Havlíčkovým Brodem – pozn. red.). Do play-off, kam jdou letos jen čtyři nejlepší, je naší povinností se probojovat. Ale nás nikdo nepodcení, nečeká nás nic jednoduchého, ale už kvůli našim fanouškům, kterých chodí tolik, musíme předvádět i atraktivní hokej,“ uvědomuje si Michal Konečný.

START Z ŘÍŠE SNŮ

Zatím se dá říci, že se předsezónní ambice Plamenům daří naplňovat. Úvodní výhry nad Pelhřimovem a Pískem se vcelku očekávaly, poté však hokejisté Žďáru v nervy drásajícím derby díky brance z předposlední minuty hry udolali Havlíčkův Brod 4:3, aby hned o tři dny později vyplenili led Moravských Budějovic 5:1. Před začátkem sezony přitom právě dvě po sobě v rychlém sledu jdoucí derby označil Michal Konečný jako první odrazový můstek k úspěšné sezóně.

„Každý z těchto dvou zápasů byl úplně jiný. V Moravských Budějovicích jsem mohl být absolutně spokojený s přístupem hráčů. V defenzivě jsme pracovali bez větších chyb, naopak v útočné fázi jsme si vypracovali spoustu brankových příležitostí, dali jsme pět gólů, ale minimálně ten samý počet jsme jich ještě mohli přidat. Naproti tomu předtím doma s Brodem se vyplatila naše sázka na trpělivost. Počítali jsme s tím, že na nás hosté vletí, což se stalo, jenže v takovém tempu nelze vydržet po celý zápas. Nepříznivé skóre 0:2 jsme brzy dohnali a zhruba od poloviny zápasu už jsme byli lepším týmem. Nespokojili jsme se s remízou a i za stavu 4:4 hráči chtěli rozhodnout. To, že se to povedlo minutu před koncem je shodou šťastných okolností, na druhou stranu se nám to nepovedlo poprvé,“ zdůraznil spokojený kouč Plamenů.

Tomu se přitom v létě rozpadla úderná první lajna, když kanonýr Štěpánek odešel za angažmá na britské ostrovy, talentovaný Pytlík již působí v extraligových Vítkovicích a Vítek ukončil aktivní kariéru. „Já ale tvrdím, že každý hráč je nahraditelný. Samozřejmě to pro nás byly ztráty, ale naše hra nikdy nestála na jednom či dvou hráčích, resp. na jedné pětce. Podobně jako v předcházejících letech, i tentokrát jsme dali dohromady čtyři lajny, k nimž navíc máme v záloze šikovné dorostence. Ti určitě opět dostanou dostatek prostoru, navíc tím zvyšují konkurenci v týmu,“ pochvaluje si Konečný.

CHTĚJÍ VYDRŽET CO NEJDÉLE

Žďárský klub byl v mezidobí poměrně aktivní také na přestupovém trhu. Vždyť do kádru zamířila hned sedmička hráčů, převážně těch mladších, kteří by měli dobře zapadnout do koncepce, kterou ve Žďáře v posledních letech budují.

„Nerad bych to zakřikl, ale zatím vše nasvědčuje tomu, že jsme se v létě dobře připravili. Je to o dost jednodušší díky tomu, že ve Žďáře hráči chtějí trénovat a dál na sobě pracovat. Jak já říkám, všechno má svůj vývoj a člověku do klína nikdy nic nespadne samo. Do týmu jsme brali kluky, kteří do něj vhodně zapadnou, nikoho nechceme svazovat, protože diváci jsou ve Žďáře zvyklí na útočný hokej, zároveň se ale všichni musí na ledě hýbat a vedle útočení myslet také na zadní vrátka. Nesmíme ale usnout na vavřínech a musíme dál pracovat. Nevyhnula se nám zranění, ale naštěstí máme dostatečně široký kádr. Znovu se tak potvrzuje, že bez toho se těžko dá hrát ve druhé hokejové lize důstojná role. Jsem přesvědčený, že nám předchozí úspěšné zápasy rozhodně nestoupnou do hlavy, konkurence v týmu je pro to dostatečná,“ usmívá se Michal Konečný.

Text: Michael FialaDoporučujeme
Reklama
Reklama

© 2015 HIT magazín | GraphicPrint - tvorba a optimalizace www stránek