Reklama
Domů » Žďársko » Plesová sezona je na Žďársku stále v plném proudu

Plesová sezona je na Žďársku stále v plném proudu

Na Žďársku to v tuto chvíli plesy doslova žije. Městské, školní, firemní, hasičské nebo sportovní plesy… Stačí se jenom hodit do gala a můžete vyrazit na některý z plesů, který se bude ještě do půlky března na Žďársku konat. Plesy v našem regionu nelákají pouze na bohatou tombolu, ale i na zvučná jména. Letos vystoupí třeba Martin Chodúr, Markéta Konvičková, Monika Absolonová nebo Vašo Patejdl.


Žďár čeká ještě osm plesů

Ve Žďáře nad Sázavou se bude plesat až do 16. března. Před tímto datem můžete zavítat ještě na osm plesů, které se budou všechny konat v místním Domě kultury. Tančit se konkrétně bude na Plesu ŽĎASU (3. února), Plesu SZŠ A VOŠZ Žďár nad Sázavou (9. února), Plesu Kultury Žďár (10. února), Plesu Gymnázia Žďár nad Sázavou (16. února), Plesu PKS (17. února), Plesu Obchodní školy SČMSD (23. února), Plesu Beaty Rajské V Žitě (3. března) a Plesu Cooper Standard (16. března).

Ples Beaty Rajské bude opět plný hvězd 

Plesovou sezonu ve Žďáře nad Sázavou tradičně obohatí ples módní návrhářky Beaty Rajské. Ples V Žitě, který se uskuteční v sobotu 3. března v Domě kultury již po čtrnácté, bude opět plný hvězd.

„Hlavními hosty letošního programu jsou Tereza Kerndlová, Bořek Slezáček a Janek Ledecký s kapelou. Večerem bude provázet Petr Salava a samozřejmě nebude chybět módní přehlídka s výběrem poslední kolekce značky,“ uvedla na svém webu Beata Rajská s tím, že v průběhu večera zahraje také Marathon Band a Cimbálovka Ladislava Pavluše.

Nové Město na Moravě: Plesy i taneční večery

Ani v Novém Městě na Moravě plesová sezona nekončí. V pátek 2. února si můžete zatančit na Plese firmy Medin a Nemocnice Nové Město na Moravě, který se tradičně koná pod záštitou starosty města Michala Šmardy. „Hlavní hvězdou letošního ročníku bude zpěvačka Monika Absolonová,“ prozradil mluvčí novoměstské nemocnice Petr Hladík.

Další únorový pátek bude v novoměstském kulturním domě patřit opět plesu. V pátek 9. února si můžete zajít na IX. Ples v opeře ZUŠ Jana Štursy, pátek 16. února pak bude patřit Reprezentačnímu plesu Gymnázia Vincence Makovského.

V Novém Městě na Moravě se však klasické tance netančí pouze na plesech, ale také během tanečních večerů zvaných Tančírna. „Tančírna je určena pro širokou veřejnost bez ohledu na věk nebo taneční schopnosti. Během pravidelných lekcí, které jsou zaměřené na určitý druh tance, se lidé učí základní kroky a techniku. Jde o pohodové večery s fajn lidmi a tancem,“ uvedl Daniel Šimek z Novoměstských kulturních zařízení,

A jaké tance si v blízké době v novoměstské Tančírně zatančíte? V únoru to bude například waltz a rumba a v březnu quickstep, valčík a tango.

Bystřice nad Pernštejnem láká na hvězdy i víno

Také v Bystřici nad Pernštejnem je plesová sezona v plném proudu. Například v sobotu 3. února můžete do místního kulturního domu vyrazit na 64. zemědělský ples, na kterém budou hrát Pikardi a Bystřická kapela.

„V sobotu 10. února bude následovat II. divadelní ples v maskách, tentokrát na téma 80. a 90. let. Další sobotu 17. února se pak v kulturním domě uskuteční Ples města a Kulturního domu, který bude moderovat Petr Holík a jehož hlavními hosty budou zpěváci Markéta Konvičková a Martin Chodúr,“ doplnil Miroslav Špaček z bystřického kulturního domu.

V Bystřici se bude plesat také v březnu. V sobotu 10. března si na své přijdou nejen milovníci tance, ale i vína, neboť se v místním kulturním domě od 20 hodin uskuteční XIV. Vinařský ples. K tanci a poslechu zahraje Zuberská šestka a Cimbálová muzika Jožky Šmukaře, ochutnat budete moci třeba vína značek Vinařství Stanislav Mádl, Vinařství Jožka Šmukař nebo Velké Bílovice.

Tematicky zaměřené plesy

Na Žďársku se můžete vydat na plesy s různorodým tematickým zaměřením. Ať už jde o ples hasičský, sportovní, školní, zahrádkářský, chovatelský, rybářský, hasičský nebo myslivecký. Například v pátek 2. února se můžete zúčastnit Školního plesu ve Stražku na Bystřicku, anebo ve stejný den maškarního plesu Babskej bál v Křižanově, V sobotu 17. února vyrazte také do Velké Bíteše na Sportovní ples, na němž budou vyhlášeni vítězové ankety Sportovec města a jehož hlavními taháky budou Vašo Patejdl, Bohouš Josef a Markéta Konvičková.

Text: Alena Klimková

Foto: Pixabay.comDoporučujeme
Reklama
Reklama

© 2015 HIT magazín | GraphicPrint - tvorba a optimalizace www stránek