Reklama
Domů » Novoměstsko » Poblíž Nového Města na Moravě se sejde 350 chirurgů z České a Slovenské republiky

Poblíž Nového Města na Moravě se sejde 350 chirurgů z České a Slovenské republiky

Setkání českých a slovenských chirurgů na Moravě se letos koná už po dvacáté. Tradiční odborná akce proběhne 10. a 11. května v Hotelu Skalský Dvůr u Nového Města na Moravě. Nad letošním jubilejním ročníkem převzal záštitu ministr zdravotnictví České republiky Adam Vojtěch.


Foto: Pixabay.com

Odborný program setkání je rozdělen na chirurgickou a traumatologickou část. Letošní témata pro chirurgii se budou věnovat appendixu – „slepému střevu“. Traumatologická část se bude zabývat zlomeninami femoru, bérce a nohy, dále pak chirurgii ruky – především úrazům palce. Na dvoudenní akci se přihlásilo 44 aktivních přednášejících. K dnešnímu dni svou účast potvrdilo 300 lékařů. Předpokládaná účast na setkání českých a slovenských chirurgů je až 350 lékařů. Tradičně je více než třetina zúčastněných doktorů ze Slovenské republiky.

Akce je garantována Výborem České chirurgické společnosti České lékařské společnosti J. E. Purkyně a Výborem Slovenskej chirurgickej spoločnosti. Po odborné stránce akci zaštiťují lékaři chirurgického a traumatologického oddělení Nemocnice Nové Město na Moravě ve spolupráci s představiteli odborných lékařských společností: prof. MUDr. Zdeněk Kala, Ph.D.; prof. MUDr. Jozef Radoňak , CSc.; prim. MUDr. Alena Schmoranzová, doc. MUDr. Igor Čižmář, doc. MUDr. Silvia Vajcziková. Pravidelným hostem je prof. MUDr. Pavel Pafko, DrSc.

Odbornou část Setkání českých a slovenských chirurgů na Moravě doplňuje každoročně kulturní program. Letos se mohou účastníci těšit na hudební vystoupení kytaristy Lubomíra Brabce v prostorách evangelického kostela v Jimramově a prohlédnout si Síň rodáků tamtéž.

Setkání podporuje novoměstská firma MEDIN a.s. – největší český výrobce lékařských nástrojů a implantátů. V průběhu programu je zařazen praktický workshop k nové generaci femorálních hřebů MEDIN. V pátek je umožněna zájemcům exkurze ve výrobních prostorách firmy.Doporučujeme
Reklama
Reklama

© 2015 HIT magazín | GraphicPrint - tvorba a optimalizace www stránek