Reklama
Domů » Tipy pro volnou chvíli » Polná o Mrkvancobraní nabídne zábavu i možnost ochutnání netradičních mrkvových pochoutek

Polná o Mrkvancobraní nabídne zábavu i možnost ochutnání netradičních mrkvových pochoutek

Kromě zářijové Mrkvancové pouti ožívá náměstí v Polné už po tři sezony o víkendu v polovině srpna Mrkvancobraním. Toto zábavné, kulturou nabité a dobře chutnající odpoledne letos připadá na sobotu 18. srpna. Od 14 hodin můžete postupně zhlédnout vystoupení dechových kapel, koncerty známých umělců, mažoretky i orientální tanečnice a děti celé odpoledne zabaví kejkle Kašparů a atrakce pro ně připravené.


Polenské mrkvance. Foto: Kct.polna.cz

Mrkvancobraní je také svátkem plodiny s Polnou nejvíce spojované – mrkve. Ke koupi a ochutnání budou tradiční – mrkví plněné kynuté buchty zvané mrkvance, i netradiční – nápoje a pokrmy s mrkví. V upečení co nejchutnějších mrkvanců se při této příležitosti i soutěží a součástí odpoledne je vyhlášení vítězů. Celé odpoledne moderují Jirka a Hela z Rádia Vysočina. Vstup je pro návštěvníky zdarma.

Podrobný program:

14.00                   vystoupení dechové kapely Polenská třináctka

15.30                   vystoupení mažoretek a orientálních tanečnic ze střediska volného času Tempo

16.00                   vystoupení dechové kapely Retzer Land

17.00                   vyhlášení vítězů „Soutěže o nejchutnější mrkvánek“

17.30                   Petr Spálený, Miluška Voborníková a skupina Apollo Band

20.00                   Revival Kroky Michala Davida

Po celé odpoledne kejkle pro děti v podání skupiny Kašpaři.

„Mrkvancobraní se stává jednou z nejhojněji navštěvovaných akcí celého roku; příjemným víkendovým odpolednem, na které se lidé těší, a které si už vydobylo pevné místo v kulturním kalendáři města,“ říká starosta Polné Jindřich Skočdopole.

Při této příležitosti je po dlouhé době zpřístupněn zájemcům dvůr bývalého měšťanského pivovaru. A to nejen k návštěvě tohoto jinak zatím nepřístupného a zajímavého koutu města, ale i k zhlédnutí výstavy, loutkového představení pro dospělé a k pochutnání si na špízech, steacích, sladkých větrníčcích a samozřejmě chmelovém moku.Doporučujeme
Reklama
Reklama

© 2015 HIT magazín | GraphicPrint - tvorba a optimalizace www stránek