Reklama
Domů » Uncategorized » Pozorování noční oblohy ozvláštní Muzejní noc na zámku ve Žďáru nad Sázavou

Pozorování noční oblohy ozvláštní Muzejní noc na zámku ve Žďáru nad Sázavou

Hvězda je základem Santiniho architektury, proto se stane hlavním symbolem Muzejní noci na zámku ve Žďáře nad Sázavou. Kromě volně přístupného Muzea nové generace a výstavy Umění baroka (18:00-24:00) se můžete v pátek 8. června těšit také na pozorování noční oblohy a přednášku o astronomii.


Foto: Zamekzdar.cz

„Přestože Měsíc na obloze vídáme relativně často, i ve 21. století o něm koluje celá řad polopravd nebo dokonce i úplných nesmyslů. Současná věda přitom mnohé ze záhad dokáže zcela jednoznačně vysvětlit. Přednáška poodhaluje historii a zákulisí některých “měsíčních” omylů, mystifikací a konspiračních teorii,“ říká Miloš Podařil z Jihlavské astronomické společnosti.

Při tradiční Muzejní noci tak nabídne žďárský zámek víc než jen zpřístupnění Muzea nové generace zdarma. „Pozvali jsme Jihlavskou astronomickou společnost s profesionálními dalekohledy. Po setmění se tak na středověkých sádkách bude pozorovat noční obloha,“ říká Lucie Herberová, marketingová ředitelka zámku ve Žďáru nad Sázavou.Doporučujeme
Reklama
Reklama

© 2015 HIT magazín | GraphicPrint - tvorba a optimalizace www stránek