Reklama
Domů » Novoměstsko » První veřejná sbírka novoměstské nemocnice má za sebou první měsíc

První veřejná sbírka novoměstské nemocnice má za sebou první měsíc

Historicky první veřejná sbírka, kterou pořádá Nemocnice Nové Město na Moravě na vybavení nově budovaného dětského oddělení, má za sebou první měsíc. Drobní dárci poslali za čtyři týdny na sbírkový účet 50 tisíc korun.


Foto: Archiv Nemocnice Nové Město na Moravě

„Něco lidé přispěli přímo na účet naší sbírky. Nejvyšší částka od jednoho dárce, kterou jsme přijali, byla deset tisíc korun. Vážíme si ale všech přispěvatelů,“ poděkovala tisková mluvčí nemocnice Tamara Pecková. Číslo sbírkového účtu je 115-7096220287/0100.

Už tři kasičky byly plné. Musely se rozpečetit

Možností, jak přispět do sbírky na vybavení dětského oddělení, novoměstská nemocnice nabízí hned několik. Sbírkový účet je jen jednou z nich. Další cesta, jak snahu nemocnice podpořit, jsou kasičky. „Osm máme pevných. Dvě jsou v našich nemocničních lékárnách, tři jsou v Bystřici nad Pernštejnem, tři ve Žďáře nad Sázavou. Nejštědřejší jsou lidé v lékárně na žďárské poliklinice. Tam jsme museli kasičku už dvakrát rozpečeťovat. Celkem do ní drobní dárci naházeli 16 175 korun,“ říká mluvčí Pecková.

Kromě kasiček pevných, pořídila novoměstská nemocnice také kasičku putovní. S tou navštěvuje různé akce a dny otevřených dveří ve firmách na Žďársku. „Poprvé jsme s ní byli na Pochodu srdcem Vysočiny, pak jsme oslovovali drobné dárce v Přibyslavi na ACO Přibyslavském běhu a naposledy to bylo na Dni otevřených dveří PKS. I tahle kasička už byla plná. Vešlo se do ní 18 042 korun. Všem drobným přispěvatelům moc děkujeme. S putovní kasičkou nás budete potkávat i dál,“ vzkazuje Tamara Pecková.

Na vybavení dětského oddělení přispějí města, obce i městyse v regionu

Nemocnice hledá podporu také u významných firem a zaměstnavatelů v regionu. Sbírku plánují podpořit také města, obce a městyse, jejichž obyvatelé spádově patří do Nemocnice Nové Město na Moravě.Doporučujeme
Reklama
Reklama

© 2015 HIT magazín | GraphicPrint - tvorba a optimalizace www stránek