Reklama
Domů » Kultura » Snažíme se pomáhat dětem, říká zpěvák Michal Hrůza

Snažíme se pomáhat dětem, říká zpěvák Michal Hrůza

Zakázané uvolnění, Pro Emu, Namaluj svítání nebo Bílá velryba. I tyto hity v podání zpěváka Michala Hrůzy a jeho kapely Hrůzy zazní v sobotu 22. září v kulturním domě v Novém městě na Moravě. Výtěžek benefičního koncertu půjde na vybavení dětského oddělení novoměstské nemocnice. Zpěvák se svými kolegy z kapely chce tímto počinem pomoci dětem, které to opravdu potřebují.


Foto: Archiv Michala Hrůzy

V sobotu 22. září vystoupíte se svou kapelou Hrůzy v kulturním domě v Novém Městě na Moravě na benefičním koncertu, jehož výtěžek poputuje na vybavení dětského oddělení novoměstské nemocnice. Co pro vás tato akce znamená?

Díky své profesi jsem byl mnohokrát žádán o pomoc, což jsem vždy chtěl udělat, ale nakonec jsem si vybral pomáhat našim nejmenším – dětem. Takže zahrát v Novém Městě na Moravě je přirozený důsledek mé snahy a snahy všech členů naší kapely alespoň takto pomoci dětem, které to potřebují. My všichni v kapele děti máme.

Kdo vás s tímto nápadem podpořit nové dětské oddělení oslovil?

Naše manažerka Martina Tůmová, která má tyto věci na starost.

Proč jste se rozhodl, že se do této akce zapojíte?

Snažíme se pomáhat dětem. Hrajeme na akcích, které můžou vydělat pár korun i lidem, kteří se starají o nemocné děti. Naše zdravotnictví je velmi důležitá složka a pokud i v Novém Městě lidé finančně podpoří účastí na našem koncertě, rádi přijedeme a zahrajeme.

S nemocnicemi a lékaři máte ostatně vzhledem k roku 2014, kdy jste byl napaden po koncertu v Ostravě, velké životní zkušenosti. Jak nyní po tom, co jste prožil, pohlížíte na lékaře jako takové?

Naše zdravotnictví považuji za skvělé a moc si vážím lékařů, terapeutů a sestřiček, kteří mi tak pomohli. Ať to bylo v městské nemocnici v Ostravě, nebo v pražském Motole.

Bylo pro vás toto období něčím zlomové a ovlivnilo také vaši autorskou tvorbu?

Samozřejmě, nějak se mi prohodilo pořadí důležitosti věcí. Do jisté míry je to věkem, ale i tím, že se dotknete samotné hranice bytí…

Dobu letních festivalů už máte letos za sebou. Prozradíte, co vás na podzim a v zimě s kapelou ještě čeká? Připravujete pro své fanoušky třeba nějaké speciální turné?

Pár koncertů letos ještě odehrajeme, ale začínám skládat a hlavně přemýšlet o novém albu. To poslední Sám se sebou už doufám naplnilo své poslání. První píseň z nové desky se objeví ve filmu Ten, kdo tě miloval v listopadu. Je to duet s Annou K.

Jste v současnosti činný autorsky ještě jinak? Prozradíte nám podrobnosti?

Jsem neustále překvapován děním kolem sebe, tak chci reagovat… Navštívil jsem severní Francii, Normandii, Le Mont Saint Michel… Víc prozrazovat nemůžu, je to zatím ve fázi přemýšlení :-).

Na české hudební scéně působíte už víc než dvacet let. Co ve své dosavadní kariéře považujete za ten nejvýznamnější milník?

Nejvýznamnější milník asi určit neumím, jsem ale moc rád, že to, co skrze mě vychází, někoho zajímá.Vážím si toho a zároveň mě to zavazuje dělat to co nejlépe a chápat, co lidem přináší mé sdělení. Odpovědnost, ale také nelhostejnost k dění kolem nás.

Co pro vás znamená hudba? Je to váš život?

Hudba je komunikace. Takže součástí mého života je hudba a slova, kterými komunikuji s ostatními lidmi.

Medailonek Michala Hrůzy

Zpěvák, skladatel a textař Michal Hrůza se narodil 31. srpna 1971 v Turnově. Hudbě se začal věnovat na střední vojenské škole. Po maturity založil punk rockovou kapelu Brambory a hard rockové trio 51. chvíle. V roce 1993 se odstěhoval do Pardubic, kde hrál ve skupině Anachronic. V roce 1996 založil skupinu Ready Kirken, se kterou natočil pět hudebních alb a napsal pro ni víc než padesát písní a textů. Jeho skladba pro Anetu Langerovou Voda živá se stala v letech 2005 a 2006 hitem roku. Od roku 2006 vystupuje s Kapelou Hrůzy, s níž natočil alba Bílá velryba, Napořád, Noc, Den a Sám se sebou. Je také autorem filmové (Lidice, Zakázané uvolnění) a seriálové (Vyprávěj) hudby.

Text: Alena KlimkováDoporučujeme
Reklama
Reklama

© 2015 HIT magazín | GraphicPrint - tvorba a optimalizace www stránek