Reklama
Domů » Kultura » Tereza Kostková: Mým nejlepším kamarádem je život

Tereza Kostková: Mým nejlepším kamarádem je život

Herečka a moderátorka Tereza Kostková se v pondělí 4. června chystá do Žďáru nad Sázavou. A nepřijede sama. Spolu se svými kolegy z pražského Divadla v Rytířské totiž ve žďárském Městském divadle od 19 hodin večer představí místnímu publiku bláznivou situační komedii Můj nejlepší kamarád. Spolu s ní vystoupí také Aleš Háma, Petr Motloch, Nela Boudová, Michaela Sejnová či Lucie Okonová.  


Foto: Archiv Terezy Kostkové

Kdo je váš nejlepší kamarád?

Život :-).

V pondělí 4. června zavítáte právě s představením Můj nejlepší kamarád do Žďáru nad Sázavou. Jakou postavu v této hře hrajete?

Alici. Manželku Petra. A pokud vám to nic neříká, nedivím se. A jediná možnost, jak to zjistit, je 4. června za námi do divadla vyrazit…

Je vám tato role nějakým způsobem sympatická? A je vám i něčím blízká?

Je mi sympatická, protože je hodně jiná. A to mě baví.

Můj nejlepší kamarád je vlastně bláznivá situační komedie plná nečekaných situací. Co nečekaného se stalo v poslední době vám?

Jak já nic neočekávám, tak je pro mě nečekané úplně všechno. I to, co si dám dneska k obědu. Nečekané situace v naší hře se dějí všem proto, že hlavní postava Bernarda je lhář s velkým máslem na hlavě. Pak už se to jen valí.

Představení Můj nejlepší kamarád hrajete na pražské domovské scéně Divadla v Rytířské a jezdíte s ním také po štacích. Kde osobně se vám tato hra hraje nejlépe?

Všude, kde jsou diváci, kteří s chutí přišli. A to bylo prozatím…všude!

V kterých dalších hrách Divadla v Rytířské vás můžeme momentálně ještě vidět?

Už více jak pět let hrajeme s Alešem Hámou a s velkou radostí hru Frankie&Johnny. Léta s úspěchem na repertoáru je titul Úhlavní přátelé, což je velká francouzská švanda. No a Můj nejlepší kamarád je náš úžasný benjamínek.

Jakým dalším pracovním projektům se v tuto chvíli věnujete?

Brzy začnu zkoušet pro letní scénu divadla Ungelt hru Každý muže dělat cokoli. Na konec léta domlouváme film, a pak už začnou přípravy na StarDance a nové díly seriálu Temný kraj.

A když nepracujete, co nejraději děláte?

Úplně všechno :-).

 

Medailonek Terezy Kostkové

Herečka a moderátorka Tereza Kostková se narodila v roce 1976 v Praze. Po absolvování pražské jazykové základní školy v Ostrovní ulici a po studiu pedagogické školy studovala Vyšší odbornou školu hereckou. V letech 1997–1999 působila v Západočeském divadle v Chebu a v letech 1999–2014 v pražském Divadle pod Palmovkou. Nyní hraje v pražském Divadle v Rytířské nebo v pražském divadle Ungelt.

Působí společně s Markem Ebenem coby moderátorka taneční show České televize StarDance …když hvězdy tančí. V roce 2009 moderovala soutěž Duety… když hvězdy zpívají, tentokrát s Alešem Hámou. Kromě toho si zahrála také v televizních seriálech Ordinace v růžové zahradě, Pojišťovna štěstí, Proč bychom se netopili nebo Cesty domů.

 

Můj nejlepší kamarád, autor: Eric Assous, překlad: Alexander Jerie, délka: 120 min

Foto: Archiv Divadla v Rytířské

Inteligentní, důvtipná a vynalézavá situační komedie plná nečekaných situací. Bernard a Phillippe jsou nejlepší přátelé. Zatímco Phillippe je dobrák od kosti, peněz nemá nazbyt a žije celkem spokojený život se svou přítelkyní, Bernard je ctižádostivý a sobecký narcis, který získal skvělé místo v rodinném podniku své ženy. Manželce je nevěrný a svou milenku navíc přivede do jiného stavu. Kdyby se o tom jeho žena dozvěděla, přišel by o všechno, a tak požádá svého kamaráda o pomoc. Chudák nevinný Phillippe se tak dostane do začarovaného kruhu Bernardových lží, intrik a úskoků, dokonce se od něj odstěhuje i jeho přítelkyně…

Text: Alena KlimkováDoporučujeme
Reklama
Reklama

© 2015 HIT magazín | GraphicPrint - tvorba a optimalizace www stránek