Reklama
Domů » Sport » Titáni přešli na sedmičkové ragby, změnu si pochvalují

Titáni přešli na sedmičkové ragby, změnu si pochvalují

Už dávno neplatí, že je Nové Město na Moravě jen kolébkou lyžování, fotbalu či atletiky. Již před třemi roky se v srdci Vysočiny objevilo ragby, které jeho nadšenci provozují na hřišti bývalého lesnického učiliště v novoměstské místní části v Petrovicích. Blížící se závěr kalendářního roku vybízí ke zhodnocení úspěchů, jichž oddíl z Nového Města v roce 2018 dosáhl.


Foto: www.rctitani.cz

Ragby klub RC Titáni Nové Město na Moravě se pro letošní rok zaměřil na sedmičkové ragby. Jedná o formu ragby představenou dokonce na minulé olympiádě v Riu de Janeiro a je rychlejší a dynamičtější sestrou klasického patnáctkového ragby. Hned zkraje letošního roku, konkrétně v únoru, se Titáni účastnili akce „SnowRugby Harrachov“, kde získali v mužské kategorii krásné druhé místo.

„Tato akce se uskutečnila pod hlavičkou RC Tatra Smíchov a byla pro nás ideálním prostředkem, jak se nakopnout do nové sezóny a stmelit kolektiv odlehčenou formou ragby na sněhu,“ pochvaloval si předseda oddílu Jan Novotný.

NA VYSOČINU DORAZIL ODDÍL Z BRITÁNIE

Na začátku května se Titánům naskytla obrovská příležitost odehrát na domácí půdě zápas s týmem North Wales Barbarians RFC, který byl na návštěvě v České republice a přijel z kolébky ragby, tedy z Britských ostrovů. „Jednalo se o tým složený z hráčů působících v různých týmech v oblasti Walesu, převážně Chesteru a okolí. Na zápas jsme dokázali svolat dostatek hráčů tak, abychom si mohli zahrát plnohodnotný zápas v patnáctkovém ragby a užít si atmosféru a jedinečnost této příležitosti se vším všudy. Nejlepším zážitkem hned po hře byl nejspíše třetí poločas, kdy jsme nahlédli do kultury našich návštěvníků a zahráli si některé jejich hry,“ vysvětloval předseda klubu z Nového Města, podle něhož přišel největší úspěch sezony jen o týden později.

„Asi nejvíce nám v paměti zůstane zapsán turnaj, který se 12. května odehrál v Sedlčanech. Z různých důvodů jsme na něj odjížděli ve velice slátané sestavě, ale překvapivě to na nás nezanechalo vážnější stopy. Po výborných výkonech jsme dokázali vyhrát základní skupinu a dokonce porazit i pražský Olymp, což je jeden z nejlepších mančaftů v Česku,“ pochvaloval si Jan Novotný.

V dlouhodobé soutěži, v níž se počítají dosažené výsledky ze všech turnajů, tak Titánům patří hodně solidní pátá příčka ze třinácti mužstev. „Daří se nám propagovat novoměstské ragby nejen solidními výsledky, ale také díky tomu, že na našem vlastním hřišti pořádáme různé akce, třeba již zmíněné utkání z týmem z Velké Británie,“ doplnil šéf novoměstských Titánů.

MAJÍ DVA MISTRY REPUBLIKY

Klubu z Nového Města na Moravě se navíc podařilo navázat spolupráci s dětskými týmy Dragonu Brno a Zlína a vytvořit tak podmínky pro dětský tým kategorie U10, kdy se novoměstští mladíci pravidelně účastní turnajů. A že nejde jen o nahodilou spolupráci, se již potvrdilo. Nové Město na Moravě totiž má díky letošnímu roku dokonce dva republikové šampiony v ragby!

„V kategorii do šestnácti let získali senzační titul v dresu brněnského celku Dragon dva naši mladí hráči. Jimi jsou Filip Duda a Lukáš Svoboda, kterým bych rád tímto způsobem ještě jednou pogratuloval, ale také poděkoval za reprezentaci nejen klubu, ale i celého města. Současně bych ale za tuto sezónu velmi rád poděkoval divákům, hráčům, dětem a rodičům, rozhodčím, organizátorům i sponzorům, bez kterých by se nic z výše uvedeného nedalo realizovat,“ potvrdil Novotný.

Ten také potvrdil, že klub je dál otevřený všem nově příchozím hráčům všech věkových kategorií. „Stále nabíráme nové členy ve všech kategoriích, stačí pouze přijít ve sportovním oblečení na naše tréninky do Petrovic, které se konají každé úterý a čtvrtek vždy od od 17 hodin,“ doplnil předseda oddílu Titánů Jan Novotný.

Text: Michal FialaDoporučujeme
Reklama
Reklama

© 2015 HIT magazín | GraphicPrint - tvorba a optimalizace www stránek