Reklama
Domů » Uncategorized » V pondělí 30. dubna se po celé Vysočině pálí čarodějnice

V pondělí 30. dubna se po celé Vysočině pálí čarodějnice

Poslední dubnový den se tradičně nese ve znamení pálení čarodějnic, a to i na Vysočině. Bude se grilovat na zahradách, na obecních hřištích a větší vatry vzplanou i ve městech. Udělejte si s námi přehled o ohních, ale také o zábavných a kulturních programech a rozhodněte se, kde strávíte poslední dubnový den vy.


Foto: Pixabay.com

Čarodějnické slety

Čarodějnice zaplní centrum Náměště nad Oslavou. Tradiční průvod od Staré radnice vyrazí v 16.00, o hodinu později začne programu sokolovny. Děti se můžou těšit na soutěže, chybět nebude zpěv, tanec a samozřejmě ani táborák.

To ve Žďáře nad Sázavou se čarodějnice slétnout do dětského areálu na sídlišti Libušín. Program začíná v 18.00, na programu jsou soutěže pro děti, volba miss čarodějnice, diskotéka, opékání buřtů a nakonec i ohňostroj.

Čarodějnický rej ovládne v pondělí také Humpolec. Čarodějnice se slétnout na 17.00 u kina, o půl hodiny projdou městem přes Horní náměstí a následovat budou soutěže, vyhlášení nejhezčí čarodějnice a vystoupí skupina Skaláci.

Čarodějnice pro děti

Dům dětí a mládeže Třebíč připravuje pro děti na pondělí Čarodějné odpoledne. Tradiční oslava vítání jara spojená s vystoupením kroužků, hrami a pálení čarodějnic u ohýnku, který nakonec poslouží k opečení buřtíků odstartuje v 15.00.

Na hradě v Lipnice nad Sázavou vystoupí v pondělí 30. dubna skupina historického šermu Páni z Lichtemburka a večer zahraje kapela Profil. Program pro děti odstartuje v 17.00 a o dvě hodiny později zapálí vatru.

Malé čarodějky a čarodějové se zase můžou těšit na Bítešský čarodějnický podvečer. Soutěžit se bude v areálu lesa na Letné ve Velké Bíteši. Zahraje kapela Starý Fóry, zapálí se čarodějnice a špekáčky k opékání budou připraveny.

Děti si užijí i rejdění v Chotěboři. V areálu nádržky začne v 16.00, v 19.30 zapálí hranici a upálí čarodějnici a ve 20.00 odstartuje večerní zábava s kapelou Nukleár.

A v Moravských Budějovicích, na zámeckém nádvoří se odehraje pohádka pro nejmenší. Příběh o princi z knížky odtajní herci v 17.00, o hodinu později začne hrát skupina Duha band.

Vatry a nejen dobré jídlo a pití

Na louce u rybníka Roštejn se v pondělí odehraje Telčské čarování. Zapálí se vysoká vatra s čarodějnicí a děti i dospělí se můžou těšit na bohatý program. Malí budou plnit různé úkoly a soutěže, opéct si špekáčky a večer zahrají kapely. Kdo přijde v čarodějnické masce, bude mít vstup zdarma, a nakonec třeba získá titul nejhezčí maska čarodějnice.

Přibyslavy budou pálit čarodějnice u srubu v Hesově – v areálu cvičné nory, a to od 16.00, a v Jemnici v areálu bývalého PS útvaru a v Počátkách u hasičské zbrojnice od 17.00. Navíc slibují, že pokud bude příznivé počasí, děti si užijí dovádění v pěně.

Také do Bystřice nad Pernštejnem přilétají k ohni za koupalištěm Lužánky čarodějnice a jiné nestvůrky, aby prováděly své rejdy. Sejdou se v pondělí na náměstí před bývalým městským úřadem ve 20.00, dostanou sladkou odměnu a budou zařazeni do slosování o ceny. Za doprovodu hudby se přesunou k ohni, dají si něco dobrého na zub a oblohu nakonec rozzáří i ohňostroj.

Čarodějnice a lampiónové průvody

Třešti spojí čarodějnice s lampionovým průvodem. Vyjde v 17.30 od kulturního domu a přesune se až na bývalý zimní stadion, kde bude připravený program pro děti i dospělé. Od 18.00 budou děti soutěžit, od 19.30 přijde na řadu zapálení vatry a poté ohňostroj. Zábavu rozvíří skupina SAM.

Lampióny osvítí také Kamenici nad Lipou. V 19.45 se čarodějnice slétnou na hasičárně, poté odletí směr koupaliště, ve 20.30 zapálí hranici na koupališti a poté se bude soutěžit o nejlepší čarodějnici. Na závěr se můžou všechny nadpřirozené i přirozené bytosti těšit na ohňostroj.

Přehled míst, termínů a časů, kde a kdy budou čarodějnice na Vysočině řádit

  • Náměšť nad Oslavou prostor u sokolovny, průlet městem pondělí 30. dubna, od 16.00
  • Žďár nad Sázavou dětský areál na sídlišti Libušín pondělí 30 dubna, od 18.00
  • Humpolec Horní náměstí pondělí 30. dubna, od 17.00
  • Třebíč Dům dětí a mládeže Třebíč pondělí 30. dubna, od 15.00 do 17.00
  • Hrad v Lipnici nad Sázavou 30. dubna, od 17.00
  • Velká Bíteš Chata Letná, Velká Bíteš 30 dubna, od 16.30
  • Chotěboř areál nádržky 30. dubna, od 16.00
  • Moravské Budějovice Zámecké nádvoří 30. dubna, od 17.00
  • Telčské čarování – louka u rybníka Roštejn, Telč 30. dubna, od 13.00


Doporučujeme
Reklama
Reklama

© 2015 HIT magazín | GraphicPrint - tvorba a optimalizace www stránek