Reklama
Domů » Žďársko » Velikonoce na Zámku Žďár se nesou ve veselém duchu

Velikonoce na Zámku Žďár se nesou ve veselém duchu

Zapomnětlivý beránek má problém, který mu návštěvníci pomohou vyřešit, procestují s ním svět a dozví se, jak se slaví Velikonoce třeba v Norsku. Přijďte si užít Velikonoce na Zámek ve Žďáře nad Sázavou, zahrajte si jarní zámeckou šťouchanou, užijete si malování kraslic, pletení pomlázek a hledání vajíček. Velikonoční program bude veselý už od Zeleného čtvrtku do Velikonočního pondělí (29. března – 2. dubna).


Foto: Archiv Zámku Žďár

„Jarní šťouchaná je speciální zámecká disciplína podobná minigolfu. Šťouchací hole a míčky jsou připravené. Kdo si rád láme hlavu, stane se pomocníkem popleteného beránka a dozví se, jak se slaví Velikonoce v USA nebo ve Španělsku. A nebudou samozřejmě chybět typické tradice – malování kraslic a pletení pomlázek. Už loni si náš program návštěvníci chválili, snad budou i letos,“ říká Lucie Herberová, marketingová ředitelka Zámku Žďár nad Sázavou.

Vajíčka, kam se podíváš

V anglosaských zemích se o Velikonočním pondělí hledají vajíčka. Nejinak tomu bude i na Zámku. „Tuto zábavnou hru pro návštěvníky připravujeme už potřetí a má velký úspěch. O velikonočním pondělí se budou podle indicií hledat vejce, která jsme v areálu zámku ukryli. A kdo je objeví, dozví se mnoho informací o různých typech zdobení kraslic a ještě získá malou odměnu,“ popisuje Herberová.

Chyť si svého pstruha ve středověkých sádkách

Sádky v areálu dnešního zámku vznikly už ve 13. století a doteď si mohou zájemci zarybařit. „Půjčujeme pruty, poskytujeme návnadu a lidé si mohou chytit svou rybu. Pstruha si mohou sami i zabít. Kdo to nedokáže, nevadí, máme odborníka,“ láká na rybolov Herberová.

Foto: Archiv Zámku Žďár

Program veselých Velikonoc

29. 3. – 2. 4., 9-17 h Velikonoční hra pro celou rodinu

– Pomozte beránkovi popletovi oslavit Velikonoce a procestujte s ním celý svět

– Hra pro děti i dospělé (cca 4 – 99 let)

– 50 Kč/herní plánek

31. 3., 12-18 h Zámecké vítání jara

– Jarní zámecká šťouchaná (hole a míčky zajištěny)

– Zdobení velikonočních perníčků

– Pletení pomlázek

– Zdobení kraslic (přineste si vyfouklá vajíčka)

2. 4., 9-17 h Velikonoční pondělí

– Hledání velikonočních vajíček (hra pro celou rodinu)Doporučujeme
Reklama
Reklama

© 2015 HIT magazín | GraphicPrint - tvorba a optimalizace www stránek