Reklama
Domů » Žďársko » Vydejte se s večerníčky na Šlakhamr

Vydejte se s večerníčky na Šlakhamr

V sobotu 5. srpna přijedou na Šlakhamr v Hamrech nad Sázavou opět kováři a z hamerny se budou ozývat údery bucharu a kovářských kladiv. Funkčních bucharů není v naší republice mnoho, nenechte si tedy ujít tuto jedinečnou příležitost vidět v akci právě ten na Šlakhamru.


Při celodenním programu S večerníčky na Šlakhamr navíc na děti čekají soutěžní stanoviště inspirovaná večerníčky. Takové hrdiny jako Křemílka a Vochomůrku, Ferdu Mravence, Spejbla a Hurvínka nebo Maxipsa Fíka není třeba dlouze představovat.

Děti si budou moci v době od 10 do 17 hodin vyzkoušet třeba zasadit semínko, zatlouct hřebík, vodit loutky, hledat rozdíly nebo vybírat suroviny do dortu. Myslíte si, že pohádky na dobrou noc dobře znáte? To si můžete na Šlakhamru vyzkoušet ve vědomostním kvízu.  Kdo nakreslil Krtka a kdo mluví Maxipsa? Jaké povolání původně dělal Rumcajs a s jakými nástroji pracoval? A víte, proč vlastně vznikla pohádka Krtek a kalhotky?

Jako speciální host přijala na Šlakhamr pozvání Klára Smolíková, autorka moderního večerníčku Vynálezce Alva. I z těchto pohádek budou pro všechny připraveny zajímavé aktivity.Doporučujeme
Reklama
Reklama

© 2015 HIT magazín | GraphicPrint - tvorba a optimalizace www stránek