Reklama
Domů » Žďársko » Žáci žďárské Střední školy obchodní a služeb zabodovali v soutěži O bramborovou pochoutku Vysočiny

Žáci žďárské Střední školy obchodní a služeb zabodovali v soutěži O bramborovou pochoutku Vysočiny

V pátek 19. října se žáci žďárské Střední školy obchodní a služeb SČMSD zúčastnili 11. ročníku gastronomické soutěže tematicky zaměřené na náš region s názvem O bramborovou pochoutku Vysočiny. Soutěž pořádala Obchodní akademie a Hotelová škola v Havlíčkově Brodě. Úkolem letošního ročníku byla příprava speciálního restauračního moučníku z bramborového těsta a příprava obložených chlebíčků s bramborovým salátem.


Vzhledem k tomu, že v letošním roce slavíme 100 let od vzniku Československé republiky, měly výrobky, které budou výsledkem soutěžního klání, připomínat prvorepublikovou gastronomii. V období první republiky se vařila celá řada pokrmů, která zůstala na našich stolech po celé století. Mezi ně patřily i pokrmy z brambor a velmi oblíbený pokrm české studené kuchyně – obložený chlebíček.

„Protože nás zadání soutěžních úkolů oslovilo, rozhodli jsme se této soutěže zúčastnit,“ vysvětluje zástupkyně ředitelky pro odborný výcvik Radka Pospíchalová ze žďárské Střední školy obchodní a služeb SČMSD.

Výzvu přijali Marin Miličevič a Michaela Batelková, žáci učebního oboru kuchař-číšník. Tito soutěžící bojovali více než dobře a umístili se na čelních místech. Výborně si vedla Michaela, která se svými obloženými chlebíčky zvítězila.  Marin v kategorii moučníku připravil lokše z bramborového těsta doplněné švestkovou redukcí, zakysanou smetanou a sypané mákem. Obsadil pěkné 5. místo.

„Celkově jsme jako družstvo získali stříbrné umístění. Ve velké konkurenci škol naši žáci čestně bojovali, odnesli si krásná umístění, dobrou zkušenost a nové poznatky ze svého oboru.  Za účast a reprezentaci jim patří poděkování a doporučení ostatním žákům, aby se nebáli a s odvahou se zapojili do dalších soutěží,“ říká Radka Pospíchalová.Doporučujeme
Reklama
Reklama

© 2015 HIT magazín | GraphicPrint - tvorba a optimalizace www stránek