Reklama
Domů » Uncategorized » Zámecké zahrady se opět po roce otevřenou veřejnosti

Zámecké zahrady se opět po roce otevřenou veřejnosti

Anglické a francouzské zahrady naaranžované ve starých kufrech, poklidná zahrada Thamar Kinsky, komentované procházky s botaničkou, veterán nebo ochutnávka whisky. Letošní ročník Dnů otevřených zahrad je věnovaný cestování a všemu, co je s ním spojené. Na zámku ve Žďáru nad Sázavou se od 26. do 27. května od 10 do 18 hodin bude objíždět svět.


„O letošním ročníku se bude cestovat. Návštěvníci se projedou na netradičních kolech, svezou se na koních i v povozu a prohlédnou si vrtulník, který přistane před naší kavárnou v sobotu dopoledne. K cestování patří fotografie, a proto se zájemci naučí fotit nádherné fotky mobilním telefonem. Lektorem bude David Macháček z České televize. Ten vede na svém Facebooku už pět let tzv. Můj rok. Každý den přidá jednu fotografii s veršem pořízenou mobilem a prozradí návštěvníkům, jak na to,“ láká na na malou část programu Lucie Herberová, marketingová ředitelka Zámku Žďár nad Sázavou.

Návštěvníci si zahrají golf, ochutnají skotskou whisky a najdou v kufrech zahrady

K cestování patří i různé kultury, zvyky, sporty… „Lidé si budou moci vyzkoušet golf, který pochází ze Skotska. K tomu patří i skotská whisky. K vidění nebude jen zahrada paní Thamar Kinsky, ale i zahrady z celého světa naaranžované ve starých kufrech,“ sděluje Herberová.

Rodina Kinských nesmí chybět

Thamara, Marie a Constantin Kinští tráví na žďárském zámku mnoho času a ani letos nesmí na Dnech otevřených zahrad chybět. „Jsem nadšená, když vidím, jak si lidé mé zahrady a celý areál užívají, baví se a mají u nás krásný víkend,“ říká Thamar Kinsky, která své zahrady letos otevře už po osméDoporučujeme
Reklama
Reklama

© 2015 HIT magazín | GraphicPrint - tvorba a optimalizace www stránek