Reklama
Domů » Žďársko » Žďársko se vypořádává s následky bouře Herwart

Žďársko se vypořádává s následky bouře Herwart

Poslední říjnový víkend náš region zasáhla větrná bouře Herwart. Vichřice si v Česku vyžádala tři životy. Na Žďársku naneštěstí způsobila jen majetkové škody jako popadané stromy, vyvrácené osvětlení nebo poničené střechy rodinných domů. Hasiči evidují přibližně 320 zásahů.


Foto: Archiv města Žďár nad Sázavou

Následkem vichřice je v lesích na Žďársku poškozeno mnoho stromů, které mohou být nestabilní, a hrozí jejich pád. „Městský úřad Žďár nad Sázavou upozorňuje občany, aby nevstupovali do lesů v okolí nádrže Staviště a to především v prostoru od Vodojemu. Lesní porosty v této oblasti jsou vážně poškozeny v důsledku vichřice z 29.  října. Při vstupu do těchto porostů hrozí ohrožení života či vážné poškození zdraví v důsledku pádu dosud stojících stromů,“ řekl vedoucí odboru životního prostředí žďárské radnice Jaroslav Doubek.

Město Žďár nad Sázavou zaznamenalo pouze několik spadlých stromů, které přímo ohrožovaly nebo omezovaly provoz obyvatel města. Následkem pádu stromů byly strženy dvě lampy veřejného osvětlení. Během dvou dní po vichřice se do úterního večera povedlo připravit k odstranění větší část spadlých stromů. Definitivní odklizení by mělo proběhnout nejpozději během příštího týdne.

Největší potíže mohli obyvatelé pocítit s výpadkem elektrické energie, která postihla téměř všechny části okresu Žďár nad Sázavou. „Od neděle, kdy jsme evidovali téměř patnáct tisíc odběrových míst bez připojení, se v průběhu pondělí podařilo opět připojit téměř devadesát pět procent. Ke středečnímu ránu máme hlášeno pouze necelých dvacet míst bez připojení k síti elektrické energie,“ dodal žďárský starosta Zdeněk Navrátil.Doporučujeme
Reklama
Reklama

© 2015 HIT magazín | GraphicPrint - tvorba a optimalizace www stránek