Reklama
Domů » Žďársko » Žďár se dočká dopravní uzavírky: Oprava povrchu v ulici Strojírenská začne již 11. června

Žďár se dočká dopravní uzavírky: Oprava povrchu v ulici Strojírenská začne již 11. června

V druhé polovině června čeká Žďár nad Sázavou oprava povrchu silnice v ulici Strojírenská. S touto opravou jsou spojena i omezení v dopravě. Nový povrch získá část ulice mezi okružní křižovatkou s ulicí Nádražní a odbočkou k Úřadu práce.


„Již delší dobu pozorujeme zhoršující se stav povrchu silnice v ulici Strojírenská. Oprava části ulice je důležitá, protože zde probíhá opravdu velký provoz vozidel,“ uvádí starosta Žďáru nad Sázavou Zdeněk Navrátil. Popisuje tak stav silnice u finančního úřadu. Město vyhradilo 1,1 milionu korun na opravu úseku, který je dlouhý 160 metrů.

Úsek bude uzavřený od 11. června do 29. června. „Povedlo se domluvit s firmou, že práce začnou až po Dni Žďáru a budou trvat nejdéle do začátku letních prázdnin. Doba je naplánovaná i s rezervou. Tudíž se možná občané dočkají i dřívějšího zprovoznění, pokud vše půjde dobře,“ dodává Navrátil.

Opravovaný úsek bude zcela uzavřen. Hlavní objízdná trasa pro všechny automobily je vedena kolem nádraží přes náměstí Republiky a ulici Brodskou, místní objízdná trasa pro osobní automobily a linkové autobusy bude vedena jednosměrně ulicí Dvořákova ve směru z ulice Strojírenská kolem Mountfieldu ke Kauflandu. Linkové autobusy budou projíždět kolem České pošty a dál ulicí Husova. Podrobnosti naleznete v mapce níže.

Skutečnost, že je nezbytné se Strojírenskou ulicí něco dělat, potvrzují i zodpovědní pracovníci ze žďárské radnice. „Bylo by dobré pokračovat v opravě Strojírenské dál. Než k tomu dojde, plánujeme oslovit i majitele inženýrských sítí. Oprava další části ulice nebude na pořadu dne do konce letošního roku,“ doplňuje Dana Wurzelová, vedoucí odboru komunálních služeb.Doporučujeme
Reklama
Reklama

© 2015 HIT magazín | GraphicPrint - tvorba a optimalizace www stránek