Reklama
Domů » Žďársko » Žďárští podpoří nákupem koláče domácí hospicovou péči

Žďárští podpoří nákupem koláče domácí hospicovou péči

Ve středu 4. října osloví Oblastní charita Žďár nad Sázavou obyvatelele Žďáru nad Sázavou již pátým ročníkem akce Koláč pro hospic. Stánek s prodejem koláčů bude umístěný na Horní ulici ve Žďáře nad Sázavou od 9 do 14 hodin.


Foto: Archiv Oblastní charity Žďár nad Sázavou

„Dozvědět se něco více o domácí hospicové péči a případně ji finančně podpořit budou moci pro letošní rok i úředníci žďárského úřadu práce. Ty v polední pauze navštíví zaměstnanci a dobrovolníci s prodejem koláčků,“ sdělila ředitelka Oblastní charity Žďár nad Sázavou Jana Zelená.

Zhruba od pěti hodin ráno bude možné domácí hospicovou péči rovněž podpořit před hlavní bránou Žďasu na Strojírenské ulici. Stejně tak se do kampaně zapojí i žďárská poliklinika. Dobrovolníky a pracovníky žďárské charity zde budete moci s koláčky potkat od sedmi hodin ráno.

Během dopoledne budou dvojice dobrovolníků koláčky prodávat i na náměstí a dalších frekventovaných místech Žďáru. Koláčky k prodeji jako každým rokem dodaly dvě žďárské pekárny.

„Část koláčů jsme zakoupili za zvýhodněnou cenu, část nám dodaly zdarma. Pro letošní rok plánujeme prodat zhruba 1 300 kusů,“ doplnila Jana Zelená. Finance, které charita z prodeje obdrží, budou využity pro zabezpečení péče o nevyléčitelně nemocné.

 Doporučujeme
Reklama
Reklama

© 2015 HIT magazín | GraphicPrint - tvorba a optimalizace www stránek