Reklama
Domů » Žďársko » Žďárská pouť se blíží. Kromě atrakcí a stánků přinese i řadu dopravních omezení

Žďárská pouť se blíží. Kromě atrakcí a stánků přinese i řadu dopravních omezení

Tradiční žďárská pouť je již za dveřmi. V letošním roce se od pátku 11. května do neděle 13. května můžete těšit až na stovku atrakcí a téměř dvě stovky stánků. Pouťové veselí ovšem s sebou přinese také řadu dopravních omezení.


Foto: Pixabay.com

„Chybět nebude ani loňská novinka Avengers, otáčející a naklápějící se atrakce – lavice – s vodními a ohnivými efekty,“ uvádí Marie Šustrová, pracovnice odboru komunálních služeb Městského úřadu ve Žďáře nad Sázavou. Návštěvníci se na pouti letos mohou těšit na oblíbené atrakce jako visutý kolotoč, centrifugu nebo extrem-booster. O zábavu se postarají také adrenalinové prvky, jakými jsou katapult, Factor-X nebo Break Dance. Na pouť se nemusí bát vyrazit ani nejmenší návštěvníci, pro ty jsou připraveny létající labutě, menší kolotoče nebo dětská jízdárna s poníky.

Hlavním organizátorem žďárské pouti je odbor komunálních služeb žďárské radnice. O výběru stánků a atrakcí se jednalo již od konce předchozího roku. Konečný výběr atrakcí se uskutečnil koncem března. „Kancelář pořadatelů bude jako každý rok ve vchodu zimního stadionu a od pátečního odpoledne v ní bude stále někdo přítomen. Spolupráce s městskou policií funguje jak při najíždění atrakcí, tak v průběhu pouti samotné,“ doplňuje vedoucí odboru komunálních služeb Dana Wurzelová.

Pouť takového rozsahu doprovázejí také dopravní opatření a omezení provozu městské hromadné dopravy. Omezení dopravy potrvají od 7. do 14. května. Řidiči by proto měli věnovat pozornost uzavření parkoviště u Sportbaru a podél ulice Libušínská. Auta z těchto parkovišť musí být přeparkována do 7. května do 7.30.

Uzavřena bude také ulice Libušínská v úseku od křižovatky s ulicí Dolní a Jungmannova (u „Forda“) po mostek přes potok Staviště, ulice Sázavská v úseku od křižovatky s ulicí Libušínská směrem k mostu přes řeku Sázavu po konec mostu, místní komunikace v ulici Jungmannova v úseku od silnice I/37 k zimnímu stadionu.

Omezení v městské hromadné dopravě se bude týkat zastávek Libušínská, Libická a Sázavská, které budou po dobu poutě zrušeny. Na zastávce Libušínská můžete využít zastávku Studentská pro linku číslo 1, zastávku Wonkova a Žižkova pro linku číslo 4, zastávku Havlíčkovo náměstí pro linku číslo 5 a zastávku Wonkova pro linku číslo 8. Na zastávce Libická je možné využít zastávku Brodská, obchodní domy pro linku číslo 3 a zastávku Brodská pro druhý průjezd spojů linky číslo 1. Zastávka Sázavská je zrušena bez náhrady.Doporučujeme
Reklama
Reklama

© 2015 HIT magazín | GraphicPrint - tvorba a optimalizace www stránek