Reklama
Domů » Žďársko » Žďárský Ostrov pohody se letos koná v Městském divadle, na Staré radnici i v Batyskafu

Žďárský Ostrov pohody se letos koná v Městském divadle, na Staré radnici i v Batyskafu

Tradiční předvánoční akce Ostrov pohody se letos koná ve Žďáře nad Sázavou již po dvacáté. Ve čtvrtek 7. prosince odstartuje na Staré radnici, v sobotu 9. prosince se přesune do klubu Batyskaf. Následně jej bude hostit Městské divadlo, kam si můžete v neděli 10. prosince a od pátku 15. prosince do neděle 17. prosince zajít na spoustu vánočně laděných divadelních představení pro děti, koncertů i besed.


Foto: Ostrovpohody.cz

Letošní ročník Ostrova pohody nese podtitul Barokní. „Rozhodli jsme se tak mimo jiné proto, že tento rok je Rokem českého baroka,“ vysvětluje za organizátory Martin Müller.

Slavnostní zahájení Ostrova pohody proběhne ve čtvrtek 7. prosince na žďárské Staré radnici. Během zahájení vystoupí děti prvních a druhých tříd 4. ZŠ Žďár nad Sázavou s Vánočními zpívánkami. Poté bude následovat představení Divadla Koník Přišel k nám bílý kůň, což je zimní pohádka s říkadly a písničkami hraná loutkami z ovčí vlny.

V sobotu 9. prosince se Ostrov pohody přesune do žďárského klubu Batyskaf. Zde bude na programu večer fyzického básnictví s básníkem Petrem Vášou. V neděli 10. prosince a od pátku 15. prosince do neděle 17. prosince se bude tato tradiční předvánoční akce konat již ve žďárském Městském divadle.

Mezi jednotlivými představeními bude také ve foyer divadla pro veřejnost připravena dětská dílna s barokním i vánočním tvořením, paličkováním, řezbářem a hracím koutkem pro nejmenší. Potkáte zde anděly na chůdách, poslechnete si kramářské písně a koledy. „S grafikem Milošem Slámou si můžete v neděli 17. prosince zkusit tisknout na přinesená trička zajímavé barokní motivy, tisknout se bude jeho originálním lisem,“ doplňuje Martin Müller.

Vše provoní medové perníčky, k ochutnání budou i silvestrovské maličkosti. Ve foyer divadla bude rovněž umístěna Barokní a vánoční výstava žďárských mateřských a základních škol.

 Doporučujeme
Reklama
Reklama

© 2015 HIT magazín | GraphicPrint - tvorba a optimalizace www stránek