Reklama
Domů » Žďársko » Žďárský zámek v sobotu 24. března hostí zábavnou roadshow Chemie na cestách

Žďárský zámek v sobotu 24. března hostí zábavnou roadshow Chemie na cestách

Spirituální vyvolávání kyslíkových duchů, výroba světla a tepla v přímém přenosu nebo netradiční míchání barev či neviditelné písmo. Roadshow neboli Chemie na cestách je unikátní projekt, který zažijete v sobotu 24. března na zámku ve Žďáře nad Sázavou. Aby se všichni návštěvníci cítili komfortně, je potřeba si místo rezervovat předem. V areálu zámku zároveň pokračuje až do konce března interaktivní výstava Hry a Klamy.


Foto: Zamekzdar.cz

„Chemie a přírodní vědy mohou být zábava. Děti i dospělí se seznámí s různými látkami a jejich fyzikálně chemickými vlastnostmi. A třeba je začne chemie zajímat nebo dokonce bavit. Název „Vražda“ gumového medvídka mě nejdřív trošku vyděsil, ale když mi odborníci ze Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích vysvětlili princip, změnila jsem názor. Myslím, že si to návštěvníci opravdu užijí. Kapacita je však omezená, proto je nutné vyplnit rezervační formulář na našem webu,“ říká marketingová ředitelka zámku ve Žďáru nad Sázavou Lucie Herberová.

Šeptejte na dálku dvaceti metrů na výstavě Hry a klamy

Provést kuličku složitým labyrintem, obtisknout své tělo nebo řešit hlavolamy mohou návštěvníci do konce března ve žďárském zámku. „Hry a klamy jsou putovní výstavou libereckého IQ parku a nabízí přes šedesát zábavných a interaktivních exponátu, na které se sahat musí. Tím se Hry a klamy liší od klasických výstav stejně jako naše Muzeum nové generace, které je součástí zámku,“ dodává Herberová.Doporučujeme
Reklama
Reklama

© 2015 HIT magazín | GraphicPrint - tvorba a optimalizace www stránek