Reklama
Domů » Kultura » Zpěvačka Ewa Farna: Mám ráda davy pod pódiem

Zpěvačka Ewa Farna: Mám ráda davy pod pódiem

Polsko-česká zpěvačka Ewa Farna si letošní léto užije spíš po pracovní stránce. Spolu se svou kapelou se chystá na padesátku festivalových vystoupení pod širým nebem. Koncertovat bude v Polsku, na Slovensku i v Česku. Své největší hity zazpívá také v Šiklově mlýně u Zvole nad Pernštejnem, a to 13. července během Blue Style Prima Festu a následně 11. srpna během Léta lásky.


Foto: Archiv Ewy Farne/ Jan Kardinál, Tomáš Moudrý

V letních měsících by to nebylo ono bez hudebních festivalů pod širým nebem. Už máte spočteno, na kolik open airů letos spolu s kapelou vyrazíte? A těšíte se?

Letos nás čeká padesát akcí po České republice a Polsku a nemůžu se dočkat. Na své práci mám nejraději právě live koncerty.

Takže kromě tuzemských letních festivalů zavítáte i do zahraničí. Kde vás kromě Polska ještě potkáme?

V Polsku vystupujeme pravidelně, letos zde budeme hrát víc než v Česku. Ještě minulý rok to bylo přesně naopak. Kromě toho nás čeká taky Slovensko a budeme hrát i v Chicagu pro polskou menšinu.

Není tajemstvím, že se zastavíte v Šiklově mlýně u Zvole nad Pernštejnem. V červenci zde za doprovodu své kapely zazpíváte na Prima Festu a v srpnu pak na Létu lásky. S jakým programem vystoupíte? Připravuje pro své fanoušky i něco speciálního?

Chystáme program na léto, playlist mých písniček, které mají lidé šanci znát… Zazní třeba Leporelo, Dobré ráno milá, Na ostří nože, Boky jako skříň nebo Měls mě vůbec rád. Do toho nechávám prostor improvizaci. Všude je publikum jiné, takže část věcí nechávám na atmosféře na místě.

Umíte si užít letní festival i na druhé straně, tedy v publiku? Plánujete třeba, že vyrazíte na nějaký festival bez toho, abyste tam zpívala?

To se moc nedaří, poněvadž v termínech festivalů máme právě ty koncerty… Doufala jsem, že mi vyjde třeba alespoň den na Colours of Ostrava, kde jsem nikdy nebyla a slyšela jsem samou chválu. Jsem typ člověka, který má rád davy pod podiem, ale jinak je normálně nevyhledávám – obrovské množství lidí mě spíš děsí (smích).

Letošní léto máte zjevně pracovní. Najdete si alespoň pár dnů, kdy vypnete a dobijete si baterky?

V létě nejspíš ne, od toho my muzikanti máme zimu (smích). Přímo v sezoně už většinou nikam nejedu, ono samo o sobě je toho pracovního cestování hodně. Když máte dva dny mezi koncerty, zvolíte spíš pohodu doma, kdy nemusíte nikam jezdit.

Máte nějaké místo, kde nejraději trávíte svůj volný čas?

Doma u rodičů, v rodné Vendryni.

Začátkem letošního roku v kinech běžel dokument Ewa Farna 10: Neznámá známá, který mapuje prvních deset let vaší kariéry. Kde si myslíte, že budete za dalších deset let? Máte nějakou vysněnou metu?

Za dalších deset let bych už chtěla mít rodinu a zároveň moct se dál věnovat zpívání, rozvíjet se a udržet se ve své branži. Úspěch je strašně fajn, ale udržet si ho, je ještě náročnější práce. Chtěla bych i nadále dělat hudbu poctivě, dobře a s nasazením.

Ačkoli jste národností Polka, narodila jste se v České republice. V jakém jazyce se vám ale zdají sny? V češtině, polštině, nebo po naszymu?

Po naszymu 🙂

Vaším manželem je kytarista Martin Chobot. Jak se mluví u vás doma?

Zatím česky, někdy trochu po naszymu, protože manžel v pohodě rozumí. Až jednou budou děti, tak i polsky.

 

Medailonek Ewy Farne

Ewa Farna se narodila 12. srpna 1993 v Třinci. Hudbě se věnuje od dětství, více než pět let navštěvovala ZUŠ v Třinci (hra na klavír). Na kontě má několik řadových alb, například Měls mě vůbec rád (2006), Virtuální (2009) nebo Leporelo (2014). Ewa si vyzkoušela také herectví i moderaci a to rovnou prestižních hudebních cen Anděl, byla také historicky nejmladší českou (Československá Superstar) i polskou porotkyní (X Factor).Doporučujeme
Reklama
Reklama

© 2015 HIT magazín | GraphicPrint - tvorba a optimalizace www stránek